کد خبر : 375728

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ زمان : ۷:۵۶

راههای حفظ جوانی

در این در بخش سعی می‌کنیم از نشریات و کتب طبی قدیم و جدید، فواید و اسرار خوراکی‌ها را بازگو کنیم. حفظ جوانی از مسائلی است که همواره جوانان به دنبال راه‌ها و روش‌های آن هستند. گوشت میوه‌ها دارای انواع ویتامین‌ها است و به پوست بدن ما استراحت می‌دهد و چین‌های آن را باز می‌کند […]

در این در بخش سعی می‌کنیم از نشریات و کتب طبی قدیم و جدید، فواید و اسرار خوراکی‌ها را بازگو کنیم.

حفظ جوانی از مسائلی است که همواره جوانان به دنبال راه‌ها و روش‌های آن هستند.

گوشت میوه‌ها دارای انواع ویتامین‌ها است و به پوست بدن ما استراحت می‌دهد و چین‌های آن را باز می‌کند و یا از آن ظهور چین و چروک بر چهره ما جلوگیری کرده و آن را به تأخیر می‌اندازد. برای پاک کردن آرایش از صورت، گوشت میوه‌هایی چون توت، هلو، و خربزه را در کف دست گذشته و به صورت بمالید تا شست‌وشوی صورت خود را کامل سازید.

انگور مقدار زیادی آهن دارد، به همین جهت است که مصرف آن در مورد زنان و مادران چون میوه‌های دیگر که آهن دارند مثل سیب، گلابی، توت فرنگی، گیلاس، آلبالو، و موز توصیه می‌شود. آب انگور به شکل محلول پوست را روشن کرده و تقویت می‌کند. خانم‌ها هم اگر می‌خواهند پوست چهره‌شان تقویت شود، باید ۱ قطعه پنبه را در آب انگور بزنند و آن را به سوی به پوست صورت خود بمالند و ده دقیقه صبر کنند تا خشک شود، سپس با آب نیم گرم که یکی گرد جوش‌شیرین در آن زیخته‌اند، صورتشان را بشوید.

دانشمندان ثابت کرده‌اند که که تا اندازه‌ای می‌توان از پیر شدن جلوگیری کرد و معتقدند که هر موجود زنده می‌تواند هفت‌وچهارده‌صدم برابر سنی که به دوره بلوغ رسیده کار کند. یعنی انسان از صد سال باید بیشتر کار کند. علت پیری را هر ۱ از دانشمندان به چیزی نسبت داده‌اند. از آن جمله:

۱- از کار افتادن غدد داخلی بدن

۲- مسمومیت غذایی، مخصوصاً بد کار کردن و روده‌ها

۳- خرابی گلبول‌های خون

۴- پرخوری زیاد که چربی بدن را زیاد کند

بنابر این باید کاری کنیم که شرایط بالا رفع شود یعنی با تغذیه خوب و استعمال میوه‌ها و ویتامین‌ها و دفع سموم، به جوانی و نشاط خود کمک کنیم. کمبود مصرف گروه ویتامین «بی» سبب اختلال دستگاه گوارش یعنی نفخ شکم و بوی بد دهان می‌شود.

عده‌ای طول عمر را نتیجه کم فکری یا خیال راحت و آسودگی خاطر می‌دانند در صورتی که این‌طور نیست. در بین پزشکان تحصیل‌کرده و دانشمندان افراد مسن و سال‌خورده زیاد است و چه بسا اشخاصی کم فکر و افراد بی‌سواد که با داشتن زندگانی راحت عمرشان کوتاه بوده است.

ارسال دیدگاه