کد خبر : 528446

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ زمان : ۰:۰۱

راننده شیطان صفت تهران دستگیر شد

زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به مأموران گفت: توسط سرنشین یک دستگاه سواری پژو ۲۰۶ سفید رنگ بنام ناصر مرادی، مورد زورگیری و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفتم. پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور بازپرس شعبه […]

زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۵۱ یافت آباد به مأموران گفت: توسط سرنشین یک دستگاه سواری پژو ۲۰۶ سفید رنگ بنام ناصر مرادی، مورد زورگیری و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفتم.

IMG13250460 راننده شیطان صفت تهران دستگیر شد

پرونده در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکیه

شاکیه پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: از چندی پیش با فردی بنام ناصر مرادی آشنا شدم که از من درخواست ازدواج کرده بود؛ در مورخه ۱۸ شهریور امسال، ناصر با یک دستگاه خودرو ۲۰۶ به محل ملاقات آمد و به بهانه صحبت در خصوص شرایط ازدواج از من درخواست کرد تا سوار ماشین شوم که البته من سوار ماشین نشدم ناگهان ناصر به سمت من حمله ور شد و مرا به زور سوار ماشین کرد و با تهدید و بکارگیری زور النگوهایم را از دست در آورد و به سرعت از محل دور شد.

شناسایی شکات جدید

با توجه به شیوه و شگرد سارق به عنف این پرونده در استفاده از خودرو، کارآگاهان با بررسی سوابق سرقت های به عنف از زنان با خودرو ۲۰۶ سفید موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان زنی شدند که همگی آنها توسط راننده یک دستگاه خودرو ۲۰۶ سفید مورد زورگیری قرار گرفته و برابر اظهارات تعدادی از آنها، راننده ۲۰۶ قصد آزار و اذیت آنها را نیز داشته است.

یکی دیگر از شکات به کارآگاهان گفت: از حدود دو هفته پیش با جوانی آشنا شدم که خودش را ناصر مرادی معرفی و پس از مدتی به من پیشنهاد ازدواج داد. بعد از چند جلسه آشنایی اولیه، این شخص مرا با اغفال سوار ماشین کرد و به جای خلوتی برد؛ در آنجا با تهدید و به زور النگوهایم را به ارزش تقریبی دو میلیون تومان سرقت کرد.

شاکیه دیگری اظهار کرد: ظهر روز ۲۲ شهریور امسال از محل کارم در اسلامشهر خارج و برای رفتن به سمت خانه سوار یک دستگاه خودرو سواری ۲۰۶ سفید رنگ شدم. در ابتدای جاده احمـد آباد، ناگهان راننده ۲۰۶ تغییر مسیر داد و به سمت یک جاده خاکی حرکت کرد که با اعتراض من مواجه شد؛ ناگهان راننده ۲۰۶ به سمت من حمله ور شد و با تهدید چاقو، با مشت و لگد به جان من افتاد. این شخص ابتدا اقدام به سرقت مبلغ ۶۰۰ هزار تومان وجه نقد و چند تکه طلای همراهم کرد اما در ادامه متوجه شدم که قصد دارد تا با وجود سرقت تمامی اموالم، مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد که اینبار در برابرش مقاومت کرده و حتی با او درگیر شدم به همین علت مرا به باد کتک گرفت و در پایان مرا از ماشین به پرتاب کرد و به سرعت از محل متواری شد.

دستگیری متهم

با توجه به اظهارات شکات و شناسایی شماره پلاک خودرو ۲۰۶ به شماره انتظامی ایران ۸۸ / *** ب ۱۳ ، کارآگاهان موفق به شناسایی متهم بنام «مهدی . ج» (۳۰ ساله)، متأهل و دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف شدند؛ بررسی سوابق «مهدی» نشان داد که وی از سال ۱۳۸۰ تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف ایراد ضرب و جرح عمدی، شرکت در نزاع دسته جمعی، سرقت، غصب عناوین، اخاذی با چاقو و … بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، محل تردد متهم در منطقه یافت آباد – میدان الغدیر شناسایی و در حین تردد با خودرو ۲۰۶ سفید رنگ، توسط کارآگاهان پایگاه پنجم مورد شناسایی قرار گرفت؛ متهم که متوجه حضور کارآگاهان در محل شده بود، قصد داشت تا با رها کردن خودرو و درگیری با مأمورین از محل متواری شود که با واکنش سریع کارآگاهان دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: متهم پس از دستگیری و انجام مواجه حضوری با شکات، صراحتا به زورگیری، سرقت اموال و … اعتراف کرد.

سرهنگ احمد نجفی گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم، شناسایی تعدادی از شکات، سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه