کد خبر : 4695

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ زمان : ۱۰:۱۰

راز پیوستن زنان اروپایی به داعش

روانشناس مشهور آلمانی در نتیجه تحقیقات فروانی که برای بررسی علل ملحق شدن زنان مختلف خاورمیانه ای و اروپایی به گروه داعش پرداخته است، در جستجوی عشق بودن را اصلی ترین عامل ملحق شدن این زنان به این گروه تروریستی دانست. پروفسور «سوزان سکورتر» در مقاله ای که در سایت دویچه وله آلمان منتشر کرده […]

روانشناس مشهور آلمانی در نتیجه تحقیقات فروانی که برای بررسی علل ملحق شدن زنان مختلف خاورمیانه ای و اروپایی به گروه داعش پرداخته است، در جستجوی عشق بودن را اصلی ترین عامل ملحق شدن این زنان به این گروه تروریستی دانست.

پروفسور «سوزان سکورتر» در مقاله ای که در سایت دویچه وله آلمان منتشر کرده است، نوشت: ۱۰ درصد از زنان جوان اروپایی که به گروه داعش می پیوندند پایین تر از ۱۸ سال سن دارند و در ماه های گذشته شاهد پیوستن ۶۰ زن آلمانی به داعش بوده ایم.

وی ادامه داد: تعداد زنان پیوسته به گروه داعش که تعداد بسیار قابل توجهی از آنان را زنان اروپایی تشکیل می دهند، به حدی رسیده است که این گروه یگانی متشکل از زنان را تشکیل داده است. این یگان در امور مختلف نظامی، امنیتی، جاسوسی و انتظامی به عنوان نیروهای عملیاتی داعش دست به عملیات و اقدام می زند.

بر اساس تحقیقاتی که در نوشته ها و بیان احساسات این زنان به عمل آمده است، معلوم می شود که در جستجوی عشق بودن اصلی ترین عامل آنها برای مسافرت به اراضی تحت اشغال داعش و زندگی در آنجا است.

ارسال دیدگاه