کد خبر : 532529

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ زمان : ۲۰:۰۰

رادیو داعش راه اندازی شد

گروه تروریستی داعش شبکه ی رادیوی ای به نام رادیو جهاد در افغانستان راه اندازی کرد.برنامه های این رادیو بیشتر در مصاحبه با اعضاء و سرکردگان داعش، انتشار پیام های این گروه تروریستی و پخش آهنگ ها و همخوانی هایی در مورد داعش، خلاصه می شود.این رادیو به دنبال جذب جوانان افغانی و پاکستانی به […]

 رادیو داعش راه اندازی شد

گروه تروریستی داعش شبکه ی رادیوی ای به نام رادیو جهاد در افغانستان راه اندازی کرد.برنامه های این رادیو بیشتر در مصاحبه با اعضاء و سرکردگان داعش، انتشار پیام های این گروه تروریستی و پخش آهنگ ها و همخوانی هایی در مورد داعش، خلاصه می شود.این رادیو به دنبال جذب جوانان افغانی و پاکستانی به داعش و دعوت آنان برای پوستن به جبهه به اصطلاح جهاد این گروه تکفیری در سوریه و عراق است.این رادیو کار خود را در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان، آغاز کرده است.

به گفته یکی از فرمانداران این ولایت، داعش رشد چشم گیری در افغانستان دارد و تاسیس و راه اندازی این شبکه رادیویی کمک بسزایی به رشد تفکرات و عقاید این گروه تروریستی در میان جوانان خواهد داشت.

«حاجی غالب» در گفتگو با شبکه الجزیره، تاکید کرد که داعش از طریق امواج این رادیو، به شستشوی مغری جوانان می پردازد و به همین دلیل دولت افغانستان در صدد متوقف ساختن فعالیت این شبکه رادیویی است.

پیش از این، طالبان افغانستان و پاکستان، خلافت اسلامی داعش را رد کرده و نپذیرفته بودند.

داعش در صدد مقابله با طالبان است و اکنون با این روش (تاسیس شبکه رادیویی) وارد شده و در این هدف نیز تا حدودی موفق بوده است. چراکه تعدادی از سران طالبان را فریب داده و به عضویت خود درآورده است.

ارسال دیدگاه