کد خبر : 5710

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۵ زمان : ۶:۵۶

رابطه سیگار با وزن

سؤال : خیلی دوست دارم سیگار را ترک کنم، ولی هر زمان که موفق می‌شوم، وزنم به شدت بالا می‌رود و چاق می‌شوم. از پزشکم درخواست کردم که برای کنترل وزنم در هنگام ترک سیگار دارویی بدهد ولی او امتنا می‌کند. چه توصیه ای دارید؟   جواب : ثابت شده که ترک سیگار منجر به […]

سؤال :

خیلی دوست دارم سیگار را ترک کنم، ولی هر زمان که موفق می‌شوم، وزنم به شدت بالا می‌رود و چاق می‌شوم. از پزشکم درخواست کردم که برای کنترل وزنم در هنگام ترک سیگار دارویی بدهد ولی او امتنا می‌کند. چه توصیه ای دارید؟

 

جواب :

ثابت شده که ترک سیگار منجر به افزایش وزن و چاقی می‌شود. زمانی که سیگار را ترک می‌کنید، طمع غذاها به نظرتان بهتر می‌شود، اشتهایتان افزایش می‌یابد، در نتیجه تا حدی چاق می‌شودی. به نظر من باید دو مشکل مجزا برای خودتان در نظر بگیرید.

اولی: ترک سیگار و دومی: کاهش وزن.

اگر سعی کنید که همزمان هر دو مشکل را رفع نمایید قطعاً با شکست مواجه می شوید. سیگار قطعاً خطرناک‌تر از چاقی است. ابتدا برای غلبه بر آن اقدام نمایید و مشکل اضافه وزنتان را به دست فراموشی بسپارید. زمانی که موفق به ترک سیگار شدید، سپس در صدد کاهش وزن برآیید. داروهای متعددی در بازار هستند که می‌توانند به کاهش وزن شما کمک کنند ولی اگر بتوانید بدون مصرف دارو و تنها به واسطه پیروی از رژیم دست کم دوونیم کیلوگرم از وزن بدنتان را کاهش دهید، قطعاً پزشکتان وقتی متوجه شود که سیگار را هم ترک کرده اید، داروهای مؤثری برایتان تجویز خواهدکرد.

ارسال دیدگاه