کد خبر : 3794

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ زمان : ۲۱:۲۵

رئیس‌جمهور همه دستگاه‌ها را به حمایت معنوی و مادی از فریضه نماز دعوت کرد

به گزارش «نسیم» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس‌ جمهوری در جلسه هیات وزیران با تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و خدمات ارزشمند وی در ستاد اقامه نماز، تأکید کرد که همه زندگی و عالم فیض حق است و شکر این نعمت غیرقابل شمارش الهی میسر نیست و نماز حلقه اتصال عبد […]

به گزارش «نسیم» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس‌ جمهوری در جلسه هیات وزیران با تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و خدمات ارزشمند وی در ستاد اقامه نماز، تأکید کرد که همه زندگی و عالم فیض حق است و شکر این نعمت غیرقابل شمارش الهی میسر نیست و نماز حلقه اتصال عبد با معبود و اقل شکر به درگاه الهی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که پس از ارائه گزارشی درباره فعالیت ها و اقدامات ستاد اقامه نماز صحبت می کرد، نماز را بر پایه تعالیم قرآن کریم بالاترین ذکر خداوند و بازدارنده از زشتی‌ها دانست.

رییس جمهوری اقامه نماز را وظیفه دولت دانسته و همه دستگاه‌ها را به حمایت معنوی و مادی از این فریضه دعوت نمود.

دکتر روحانی حمایت معنوی را در گرو رفتار شایسته و الگویی مدیران بیان کرد.

رییس‌ جمهوری بزرگترین رسالت در تقویت فرهنگ نماز را در جامعه برعهده آموزش و پرورش و آموزش عالی دانست و نقش الگویی معلمان و رفتار آنان را از مهم‌ترین عوامل در تقویت بنیان‌های دینی دانش‌آموزان ذکر کرد.

دکتر روحانی اظهار داشت: با تربیت صحیح نسل جوان، آسیب‌های فرهنگی بی‌تأثیر می‌شوند.

رییس جمهوری با تأکید بر لزوم وجود نمازخانه در جاده‌ها و پاکیزگی ونظافت آنها، اهمیت مساجد و نمازخانه‌ها را به عنوان عبادتگاه مؤمنان،یادآور شد.

ارسال دیدگاه