کد خبر : 532224

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ زمان : ۱۲:۰۰

دیپلمات سابق آلمانی: بدون ایران مبارزه مؤثر با تروریسم ممکن نیست

یک دیپلمات سابق آلمانی حضور ایران در کنفرانس صلح سوریه را موفقیتی بزرگ نامیده تصریح کرد که بدون تهران مبارزه مؤثر با تروریسم ممکن نیست. “یورگن چروبوگ” دیپلمات سابق آلمانی در گفتگو با رادیو آلمان با اشاره به ائتلاف اسلامی ــ عربی ضدترور متشکل از حدود ۳۴ کشور که به‌رهبری عربستان سعودی تشکیل شده است، […]

یک دیپلمات سابق آلمانی حضور ایران در کنفرانس صلح سوریه را موفقیتی بزرگ نامیده تصریح کرد که بدون تهران مبارزه مؤثر با تروریسم ممکن نیست.

“یورگن چروبوگ” دیپلمات سابق آلمانی در گفتگو با رادیو آلمان با اشاره به ائتلاف اسلامی ــ عربی ضدترور متشکل از حدود ۳۴ کشور که به‌رهبری عربستان سعودی تشکیل شده است، از اینکه بالاخره طرف اسلامی ــ عربی هم در مبارزه با ترور مشارکت می‌کنند ابراز خرسندی کرده گفت: بدون تأثیر این کشورها ما نمی‌توانیم این مسئله را حل کنیم همان‌طور که نمی‌توانیم مسئله سوریه را حل کنیم.

وی در ادامه به مسئله اختلافات بین شیعه و سنی پرداخته گفت: این یکی از اختلافات بسیار مهم است که در آن نه‌تنها مسئله مذهب بلکه طبیعتاً همچنین مسئله قدرت و ادعای رهبری عربستان سعودی در این منطقه مطرح است.

این دیپلمات سابق آلمانی در ادامه با تأکید بر اینکه داعش هرگز دشمن اصلی عربستان سعودی محسوب نمی‌شود، گفت: برای عربستان سعودی به‌وضوح مسئله ایران مطرح است و همه اقداماتی که در عربستان سعودی شکل می‌گیرد در درجه اول علیه ایران است.

چروبوگ در ادامه با تأکید بر اینکه بدون تهران نمی‌توان به‌طور مؤثر با ترور مبارزه کرد، همچنین تصریح کرد که این یک موفقیت بزرگ است که در کنفرانس سوریه که تا به حال دو بار برگزار شده است ایران هم حداقل بر سر میز مذاکره قرار گرفته و برای اولین بار کنفرانسی برگزار می‌شود که در آن ایران و عربستان سعودی بر سر یک میز قرار می‌گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما به کار مشترک برای راه حل این اختلافات نیاز داریم.

این دیپلمات سابق آلمانی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: داعش یک خطر بسیار بزرگ برای منطقه، کشورهای منطقه، و با توجه به هجوم پناهندگان برای ما است.

منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه