کد خبر : 527194

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ زمان : ۲:۰۰

دو نخبه برتر قرآنی ایران در بین مفقودین حادثه مِنا

براساس اخبار اعلام شده حسن دانش رتبه اول قرائت مسابقات بین المللی قرآن کریم در ایران (عکس راست) و محسن حاجی حسنی رتبه اول قرائت مسابقات قرآن مالزی (عکس چپ) در بین مفقودین حادثه روز گذشته در مِنا اعلام شده‌اند و هنوز از وضعیت آنها خبری در دست نیست. «محسن حاجی‌حسنی کارگر» نماینده جمهوری اسلامی […]

براساس اخبار اعلام شده حسن دانش رتبه اول قرائت مسابقات بین المللی قرآن کریم در ایران (عکس راست) و محسن حاجی حسنی رتبه اول قرائت مسابقات قرآن مالزی (عکس چپ) در بین مفقودین حادثه روز گذشته در مِنا اعلام شده‌اند و هنوز از وضعیت آنها خبری در دست نیست.

«محسن حاجی‌حسنی کارگر» نماینده جمهوری اسلامی ایران در سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی بوده که رتبه نخست این رقابت‌ها را کسب و جایزه خود را از پادشاه مالزی دریافت کرد.  به دلیل برخی مسائل حاشیه‌ای و ناداوری‌ها در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی از سال ۱۳۸۵ تا امسال هیچ‌کدام از نمایندگان کشورمان با وجود تلاوتی فاخر به عنوان نفر اول این رقابت‌ها معرفی نشدند و پس از ۹ سال «محسن حاجی‌حسنی کارگر» قاری مشهدی موفق به کسب رتبه نخست شد.

 دو نخبه برتر قرآنی ایران در بین مفقودین حادثه مِنا

نظر مقام معظم رهبری درباره تلاوت «حسن دانش»

سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم هم جمعه دوم خردادماه با معرفی برترین‌ها به پایان رسید که «حسن دانش» نماینده کشورمان موفق به کسب رتبه نخست در رشته قرائت شد. وی در ابتدای دیدار مسئولان و شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با مقام معظم رهبری که شنبه دوم خردادماه برگزار شد، به تلاوتی از آیات قرآن پرداخت.

دانش پیش از این با اشاره به اینکه پیش از دیدار با رهبری صحبت‌هایم را آماده کرده بودم، گفته بود: وقتی در محضر ایشان حاضر شدم زبانم بند آمد و همه آنچه را که آماده کرده بودم، به فراموشی سپردم. دیدار اخیر با مقام معظم رهبری یکی از بهترین خاطرات افتخارآفرین زندگی‌ام بود. من پس از پایان تلاوت که به دست‌بوسی ایشان رفتم، تشکر کردند و گفتند: «آیات خیلی خوبی بود، صدای بسیار خوبی داشتید؛ صوت و لحن و وقف و ابتدا هم خوب بود». این فرمایش آقا برایم بسیار دلنشین بود و خوشحالم که ایشان اینگونه به من توجه کردند.

139407031523445496169844 دو نخبه برتر قرآنی ایران در بین مفقودین حادثه مِنا

در پی حادثه دردناک روز گذشته در منا که به جان باختن بیش از یک هزار نفر از زائران خانه خدا منجر شد، آمار برخی منابع خبری حاکی از این است که تاکنون بیشترین قربانیان از ایران و مصر هستند. به گزارش رسانه‌های سعودی شمار قربانیان فاجعه رمی جمرات در منا به ۷۱۷ کشته و ۸۶۳ زخمی تا این لحظه رسیده است. متأسفانه اسامی ۱۳۱ حاجی ایرانی نیز در بین کشته شدگان این حادثه قرار دارد.

چند روز پیش نیز سقوط جرثقیل در مکه مکرمه که به کشته شدن ۱۰۷ نفر و مجروح شدن ۲۳۸ نفر انجامید خانواده‌های زیادی را عزادار کرد. متاسفانه در این حادثه نیز شماری از حجاج کشورمان جان خود را از دست دادند.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه