کد خبر : 524029

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ زمان : ۴:۰۰

«دندان‌درد» نگذاشت ظریف سخنرانی کند

خبرنامه دانشجویان ایران: رییس سازمان انرژی اتمی در آیین تجلیل از مروجین پهلوانی به جای وزیر امور خارجه سخنرانی کرد . به گزارش ایرنا ، این مراسم امروز ( شنبه ) با حضور جمعی از پیشکسوتان ورزش پهلوانی کشور در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد و عباس زندی پهلوان پیشکسوت ایران پیراهن امضا […]

خبرنامه دانشجویان ایران: رییس سازمان انرژی اتمی در آیین تجلیل از مروجین پهلوانی به جای وزیر امور خارجه سخنرانی کرد .

به گزارش ایرنا ، این مراسم امروز ( شنبه ) با حضور جمعی از پیشکسوتان ورزش پهلوانی کشور در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد و عباس زندی پهلوان پیشکسوت ایران پیراهن امضا شده از سوی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی اهدا کرد .

بر روی این پیراهن شعار « ایستادگی هسته ای نماد پهلوانی، پهلوانان هسته ای متشکریم» منقش شده که از سوی رییس جمهوری در ۲۴ تیرماه امسال امضا شده است.

در این مراسم صالحی به جای ظریف وزیر امور خارجه که به دلیل جراحی دندان امکان سخنرانی نداشت ، سخنرانی کرد.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در این مراسم حضور نداشت ولی سه نفر از معاونین وی شامل سید مناف هاشمی ، غلامرضا شعبانی بهار و عبدالحمید احمدی به همراه محسن مهرعلیزاده رییس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای، کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی به ترتیب رییس و دبیرکل کمیته ملی اامپیک و جمعی از رییسان فدراسیون های ورزشی حضور داشتند .

در ابتدای این مراسم ضرب زورخانه ای به صورت دسته جمعی نواخته شد و با ورود وزیر امور خارجه کشورمان شرکت کنندگان ایستادند و دقایقی به صورت جمعی وی را تشویق کردند .

اجرای حرکات نمایشی و گرفتن عکسهای یادگاری پهلوانان نامی کشور با ظریف و صالحی از دیگر حاشیه های این مراسم بود .

محمدرضا توپچی، رضا سوخته سرایی، محمد نصیری ، سجاد انوشیروانی و عباس جدیدی از پهلوانان حاضر در این مراسم بودند.

در این مراسم از محمد رضا عارف رییس بنیاد امید ایرانیان به عنوان مرد اخلاقی حوزه سیاست تجلیل شد.

علاوه براین از ۳۴ مروج فرهنگ زورخانه نیز تجلیل شد که در جمع این افراد اسامی تعدادی از روسای فدراسیون های ورزشی کشور نیز وجود داشت .

در پایان این مراسم جانبازی که هر دو دست وی قطع شده بود همراه با دو کودک خردسال برنامه نمایشی زورخانه ای اجراکردند.

ششم تا ۱۲ مرداد ماه همزمان با ۱۱ تا ۱۷ شوال به عنوان هفته ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نامگذاری شده است.

۱۷ شوال سال پنجم هجری قمری روزی است که حضرت علی (ع) با عمروبن عبدود پهلوان معروف عرب در غزوه خندق مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را سر بلند و پرچم کفر را واژگون کرد، به همین دلیل این روز را به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده اند.

ارسال دیدگاه