کد خبر : 5282

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ زمان : ۶:۳۱

دمای ۱۷ استان زیر صفر می‌رود

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور در سه روز آینده از بارش باران در بخش‌هایی از غرب کشور ، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در شمال شرق کشور خبر داد.  احد وظیفه درباره آخرین پیش‌بینی ها از وضعیت آب و هوای کشور طی […]

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور در سه روز آینده از بارش باران در بخش‌هایی از غرب کشور ، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در شمال شرق کشور خبر داد.
 احد وظیفه درباره آخرین پیش‌بینی ها از وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آتی گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی از امروز در شمال غرب ، بخش‌های از غرب کشور ، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در شمال شرق کشور ابرناکی و بارش باران پیش‌بینی شده است که این وضعیت در مناطق سردسیر با بارش برف همراه خواهد بود.وی با بیان اینکه به تدریج با نفوذ جریان‌های شمالی بارش ‌ها در سواحل شمالی کشور تشدید خواهد شد گفت: بارش‌ها از امروز در استان‌های اردبیل و گیلان آغاز شده و به تدریج تا آخر امروز در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی نیز رخ خواهد داد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در روز جمعه در شمال غرب کشور شاهد کاهش مقدار ابرها خواهیم بود، اظهار کرد:‌ سامانه بارشی که در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر ، شرق و شمال غرب کشور و بخش‌هایی از مرکز فعال است، به تدریج از اوایل وقت روز شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج خواهد شد.

وی افزود: از بعدازظهر امروز شاهد کاهش دما در شمال غرب و سواحل دریای خزر خواهیم بود که به تدریج در روز جمعه افت دما در نیمه شمالی و شرقی کشور را نیز در برمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز وزش باد شدید در دامنه‌های البرز مرکزی و از روز جمعه علاوه بر دامنه‌های مرکزی در دامنه‌های البرز شرقی،‌نیمه شرقی و بخش هایی از مرکز کشور نیز پیش بینی می شود گفت: این وزش باد در برخی از نقاط شرق و جنوب کشور با گرد و خاک همراه خواهد بود.

به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور امروز دریای خزر و خلیج فارس و در روز جمعه خلیج فارس مواج خواهد بود و در روز شنبه نیز وضعیت خلیج فارس و دریای عمان مواج پیش بینی شده است.

وی همچنین با اشاره به بروز پدیده گرد و غبار گفت: این پدیده در جنوب غرب کشور برای امروز دور از انتظار نیست.

وظیفه با بیان اینکه براساس پیش‌بینی ها در روز جمعه کمینه دمای حداقل ۱۷ استان زیر صفر پیش‌بینی شده است گفت: چهارمحال و بختیاری با حداقل دمای منفی ۹ درجه سردترین استان کشور در روز جمعه خواهد بود و استان خوزستان و هرمزگان نیز با حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین استان های کشور خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت هوای پایتخت نیز گفت: آسمان تهران در روز جمعه نیمه‌ابری، همراه با وزش باد و باراش پراکنده در ارتفاعات و کاهش ابر پیش‌بینی شده است و بیشترین و کمترین دما در این روز نیز به ترتیب ۱۱ و ۳ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

ارسال دیدگاه