کد خبر : 532474

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ زمان : ۸:۲۶

دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

محمد قراگزلو: ستاره که باشی جایت روی جلد روزنامه هاست و همه هر روز از موفقیت هایت می گویند اما تداوم در راه ستارگی بعضی ستاره ها را از بقیه چهره های موفق جدا می کند تا جایی که بعضا واژه فوق ستاره هم برای توصیف این چند سوپرانسان نادر کافی نیست. کریستیانو رونالدو که […]

محمد قراگزلو: ستاره که باشی جایت روی جلد روزنامه هاست و همه هر روز از موفقیت هایت می گویند اما تداوم در راه ستارگی بعضی ستاره ها را از بقیه چهره های موفق جدا می کند تا جایی که بعضا واژه فوق ستاره هم برای توصیف این چند سوپرانسان نادر کافی نیست.

کریستیانو رونالدو که تازه ۳۰ سالگی را پشت سر گذاشته با بردن سه توپ طلا در روزگاری که لیونل مسی را دوشادوش خود می بیند یک فوق ستاره در دنیای فوتبال است با میلیون ها طرفدار که هر روز نکته های تازه ای درباره زندگی حرفه ای اش می فهمند و از رمز و راز موفقت هایش باخبر می شوند.

با این حال شاید برای میلیون ها هوادار ستاره پرتغالی رئال مادرید شنیدن تمام نکات ویژه زندگی شخصی و حرفه ای او در یک پکیج ویژه جالب باشد.

729091 394 دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

ستاره ای که قرار بود سقط شود

شاید باورکردنی نباشد، اما قرار بوده ستاره ای به نام کریستیانو رونالدو اصلا به دنیا نیاید. ماریا دلورس آویرو مادر ۶۰ ساله رونالدو چندی پیش در کتاب خاطراتش فاش کرد به خاطر مشکلات زیاد مالی و خانوادگی قصد داشته کریستیانو را سقط کند اما دکتر او گفته در این راه کمکش نخواهد کرد. با این حال مادر رونالدو برای انداختن او همه کار کرده؛ از جمله اینکه آبجو گرم خورده و ورزش شدید کرده اما هر کار کرده نتوانسته مانع از به دنیا آمدن فرزندش شود. بعدها که رونالدو این ماجرا را فهمیده به مادرش گفته: «ببین مامان می خواستی من را سقط کنی اما حالا کسی که دارد خرج خانه را می دهد من هستم.» 

مادر رونالدو که حالا از فرزندش کریس مراقبت می کند چندی پیش در فرودگاه در بازگشت به پرتغال به خاطر در اختیار داشتن ۴۵ هزار یورو در کیفش دستگیر شد چرا که اطلاع نداده بود این مقدار پول همراهش دارد. البته پلیس اجازه داد وی ۱۰ هزار یورو با خودش به کشور ببرد.

تبرئه از اتهام تجاوز

سال ۲۰۰۵ وقتی تنها ۲۰ سال داشت پدرش را به خاطر اعتیاد به الکل و بیماری کبدی از دست داد. به همین خاطر کریستیانو گفته هیچ گاه لب به الکل نمی زند.

729093 626 دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

۴ ماه بعد از فوت پدرش به اتهام تجاوز به یک زن در لندن دستگیر شد اما خیلی زود به قید وثیقه آزاد شد. البته خود رونالدو اتهامش را تکذیب کرد. اسکاتلندیارد هم یک ماه بعد از انتشار این خبر اعلام کرد به خاطر در دست نداشتن مدارک کافی پرونده مختومه شده است. بعد از پایان ماجرا کریستیانو هم طی بیانیه ای اعلام کرد کاملا بی گناه بوده است.

پسری که مادرش را نمی بیند

سال ۲۰۱۰ بود که رونالدو صاحب یک فرزند پسر شد. رونالدو جونیور که حالا شباهت زیادی به کریستیانو پیدا کرده در آمریکا به دنیا آمد اما هیچ وقت کنار مادرش نبود. از آنجایی که در آمریکا حضانت فرزند با مادر است گفته می شود رونالدو ۱۰ میلیون پوند خرج کرده تا هویت مادر فرزندش فاش نشود و مادر او کالا قید سرپرستی جونیور را بزند. جالب اینکه پسر رونالدو بعد از مدتی که بزرگ شده سراغ مادرش را می گرفته که خواهر رونالدو به او گفته مادرت به آسمان ها پرواز کرده است اما این داستان سرایی با مخالفت مادر رونالدو مواجه شده و او از اطرافیانش خواسته به جونیور نویند مادرش مرده است، کریستیانو علاقه زیادی به پسرش دارد و در تعطیلات تابستانی همواره همراه او بود.

دست به خیر مثل کریستیانو

رونالدو سال ۲۰۰۴ بعد از سونامی که در اندونزی آمد یک پسربچه ۸ ساله اندونزیایی بعد از ۱۹ روز و کشته شدن تمام اعضای خانواده اش در حالی که به یک درخت  چسبیده بود پیدا شد که این پسربچه پیراهن شماره ۷ رونالدو در تیم ملی پرتغال را به تن داشت. به همین خاطر رونالدو برای کمک به مردم سونامی زده اندونزی پول جمع آوری کرد و بعد از سفر به این کشور با همان کودک عکس یادگاری گرفت.

729094 644 دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

سال ۲۰۰۹ بود که از ۱۰۰ هزار پوند به بیمارستانی در مادیرای پرتغال محل تولدش کمک کرد. در این بیمارستان بود که سرطان مادر رونالدو مداوا شد و به همین خاطر رونالدو به این مرکز درمانی کمک کرد تا در همان بیمارستان یک مرکز جدید برای مبارزه با سرطان ساخته شود. به دنبال همین اقدامات همین چند وقت پیش بود که در فهرستی بلندبالا کریستیانو رونالدو به عنوان خیرترین ورزشکار جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. در این فهرست ۲۰ نفره که تنها یک فوتبالیست دیگر (نیمار) در رده پنجمش قرار داشت، جهان سنا قهرمان کشتی کج و سرنا ویلیامز تنیسور آمریکایی در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

جت شخصی

هرچند که کریس رونالدو در شب باخت تحقیرآمیز چهار بر صفر به بارسلونا آن هم در سانتیاگو برنابئو، فروغی نداشت اما این ستاره پرتغالی تیم «رئال مادرید» در حاشیه ها باز هم پرفروغ ظاهر شد و این بار با خرید یک جت شخصی. «رونالدو» هواپیمایی به ارزش ۱۹ میلیون یورو خریداری کرده است. این جت شخصی از نوع «گلف استریم G200» است. رونالدو از این هواپیمای مدرن برای سفرهای تجاری خود به گوشه و کنار جهان استفاده می کند. 

هواپیمای جدید رونالدو از نوع دوموتوره و البته بسیار لوکس است و جالب اینکه در فضای داخل آن پیشرفته ترین تجهیزات الکترونیکی و دیجیتالی جهان به چشم می خورد. این هواپیما ظرفیت حمل ۸ تا ۱۰ مسافر را دارد. اما اگر قرار باشد درباره تجهیزات و امکانات خاص درون این هواپیما صحبت کنیم قطعا به بهترین ها خواهیم رسید. این جت شخصی مجهز به حمام های مجزا برای خدمه و مسافرین است. اینترنت پرسرعت، تلفن، فکس، مایکرویو، سیستم پیشرفته سرمایشی و انواع سرگرمی های الکترونیکی از جمله امکانات خیره کننده این جت شخصی به شمار می آیند.

729092 636 دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

۱۹ ماشین لوکس زیر پای آقای فوق ستاره

رونالدو مثل اکثر سلبریتی ها و ستارگان دنیای فوتبال ماشین باز است و طی سال های گذشته ماشین های زیادی عوض کرده. کریستیانو تا الان ۱۹ مدل مختلف ماشین داشته که قیمت مجموع آنها به ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار دلار می رسد، او ابتدا در سال ۲۰۰۶ یک بی ام و M6 خرید. سال بعد از آن یک بنتلی کنتینانتال GTC خریداری کرد. 

وی در همان سال یک مرسدس کلاس C هم در اختیار داشت. سال بعد او سراغ خودروهای بسیار سریع رفت و یک فراری GTB599 فیورینا تهیه کرد. آئودی QV، فراری F430 خودروهای بعدی اش بود. کریس در سال ۲۰۰۹ یک پورشه ۹۱۱ کاررا S2 خرید و سپس سراغ بنتلی GT SPEED رفت. آئودی RS6 و آئودی R8 هم خودروهای بعدی این فوق ستاره بودند. کریستیانو بعد از اینها سراغ مازراتی، لامبورگینی آونتادور، بوگاتی ویرون، استون مارتین و رولزرویس رفت که بین تمام اینها بوگاتی ویرون سریع ترین و گران ترین بود.

یک عدد جزیره هدیه به آقای مندس

رونالدو با ژرژ مندس مدیر برنامه های بسیار مشهور و ثروتمندش ارتباط بسیار خوبی دارد. مندس در دنیای فوتبال چهره ای بسیار شناخته شده است و بازیکنان و مربیان بسیار بزرگی با او کار می کنند. چندی پیش مندس ازدواج کرد و مراسم مجللی گرفت که رونالدو ساقدوش او بود. در این مسرام خامس رودریگز، پپه و فالکائو دیگر بازیکنانی که با مندس کار می کنند نیز حضور داشتند. اما نکته جالب هدیه ویژه کریس به مندس بود. او به عنوان هدیه عروسی یک جزیره در یونان به مدیر برنامه هایش اهدا کرد. گفته می شود جزایر یونان بین ۳ تا ۵۰ میلیون یورو قیمت دارد. البته یونانی ها به خاطر بحران اقتصادی شان به رونالدو تخفیف هم داده بودند.

قصرهایی برای کریس

729118 160 دست به خیر مثل کریستیانو رونالدو

خانه های گران قیمت برای سلبریتی هایی با این اندازه از محبوبیت شاید اتفاق عادی باشد. کریس بعد از حضور در منچستریونایتد و در خشش در این باشگاه در سال ۲۰۰۶ یک خانه ۶ میلیون دلاری در منطقه چشایر خرید. این خانه دارای ۵ اتاق خواب، دستشویی های مجزا برای مردان و زنان، استخر، سونا، سینما، اتاق TV، پیانو، آکواریوم، آینه های داخل سقف، سالن ورزشی ۵ ستاره و یک گاراژ بزرگ بود. 

همچنین شایعه شده بود کریس یک عکس بسیار بزرگ که از قد خودش هم بزرگتر بود روی یکی از دیوارهای این خانه نصب کرده است. سال ۲۰۱۳ اما رونالدو در مادرید یک خانه ۷٫۲ میلیون دلاری خرید که ۸۰۰ مترمربع مساحت دارد و هنوز هم در همین خانه زندگی می کند. این خانه مجلل ۷ اتاق خواب، ۸ دستشویی، اتاق مخصوص جام های رونالدو و اتاق مخصوص بازی بچه ها دارد. اما همین چند روز پیش رونالدو یک پنت هاوس شیک در نیویورک خریداری کرد که قیمت آن ۱۸٫۵ میلیون دلار (۶۰ میلیارد تومان) است. 

بعد از خرید این خانه جدید شایعه انتقال کریستیانو به تیم های آمریکایی در سال ۲۰۱۸ قوت گرفت. این خانه که در طبقه آخر برج ترامپ قرار گرفته است ۲۳۳ مترمربع مساحت دارد. مالک قبلی این خانه شیک که در خیابان پنجم نیویورک واقع شده فردی ایتالیایی به نام الساندرو پروتو که به غول دنیای املاک شهرت دارد، بوده است. جالب اینکه این ایتالیایی شریک کاری دونالد ترامپ سناتور جمهوری خواه آمریکایی است که قرار است از سوی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری آمریکا کاندیدا شود.

* لوسیا ویالون مجری و گزارشگر تلویزیون اسپانیا که ۲۶ سال دارد و در رشته حقوق تحصیل کرده نامزد جدید رونالدو است.

* کمک ۷۴هزار دلاری رونالدو برای عمل جراحی مغز یک کودک و پرداخت ۱۵۰ هزار دلار برای ایجاد مرکز سرطان باعث شد سایت های انگلیسی او را پراحساس ترین ورزشکار دنیا هم بدانند. البته کارها خیرخواهانه کریستیانو به همین موارد ختم نمی شود.

منبع : مجله دیده‌بان
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 9

کل نظرات : 1

ارسال دیدگاه