کد خبر : 525737

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۲ زمان : ۱۲:۰۹

دستگیری یک هکر در اصفهان

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، رییس پلیس فتای اصفهان از دستگیری فردی که با هک و نفوذ به سیستم رایانه‌ای یکی از شهروندان اقدام به سرقت کلیه اطلاعات مهم وی کرده بود، خبر داد. سرهنگ سید مرتضی مرتضوی با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سیستم […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، رییس پلیس فتای اصفهان از دستگیری فردی که با هک و نفوذ به سیستم رایانه‌ای یکی از شهروندان اقدام به سرقت کلیه اطلاعات مهم وی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ سید مرتضی مرتضوی با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سیستم رایانه ای او هک شده و دیگر نمی تواند با پسورد خود وارد ایمیل و دیگر اکانت هایش شود، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد هکر با ارسال بدافزاری بر روی سیستم فرد شاکی توانسته کلیه اطلاعات مهمش را به دست آورد که پس از انجام یکسری اقدامات متهم شناسایی و دستگیر شد.

مرتضوی با بیان اینکه متهم انگیزه خود را انتقام جویی و رقابت های شغلی عنوان کرد، ادامه داد:‌ وی پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، رییس پلیس فتای اصفهان به کاربران گفت:‌ بد افزار کیلاگر که هکرها ضمیمه فایل های دیگر مانند عکس، فیلم، نرم افزار و دیگر فایل‌ها می کنند به خودی خود بر روی سیستم نصب شده و هر گونه اطلاعاتی که توسط صفحه کلید تایپ می کنید برای فرد هکر ارسال می‌شود بنابراین به ایمیل هایی که حاوی تبلیغات هستند به هیچ عنوان اعتماد نکنید و در صورت نیاز به نرم افزار و یا فایل دیگری از سایت های معتبر دانلود کنید.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه