کد خبر : 530835

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ زمان : ۱۰:۰۰

دستگیری سیصد زائر ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت از دستگیری ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از افرادی خبر داد که بدون ویزا قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع) را داشتند.  سعید اوحدی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این سئوال که گفته‌ می‌شود تعدادی از زائران ایرانی بدون ویزا، وارد خاک عراق شدند اظهار […]

رئیس سازمان حج و زیارت از دستگیری ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از افرادی خبر داد که بدون ویزا قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی (ع) را داشتند. 

سعید اوحدی در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به این سئوال که گفته‌ می‌شود تعدادی از زائران ایرانی بدون ویزا، وارد خاک عراق شدند اظهار کرد: نخست اینکه، برخی اخبارهای انتشار یافته مبنی بر لغو داشتن ویزا در روزهای نزدیک به اربعین حسینی (ع) به هیچ وجه صحت ندارد و ثانیاً افرادی که بدون ویزا وارد خاک عراق شده بودند، دستگیر و توسط دولت عراق به ایران بازگردانده شدند که تعداد این افراد ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر است. 

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: توصیه جدی ما به زائران این است که برای ورود به خاک عراق، مرزهای چزابه و شلمچه را انتخاب کنند زیرا تراکم جمعیت در مرز مهران بسیار بالاست. 

اوحدی با بیان اینکه دو روز گذشته (پنجشنبه) از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه ۲۵۰ هزار نفر وارد خاک عراق شدند، گفت: تا کنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از زائران ایرانی وارد عراق شدند و پیش‌بینی می‌شود امروز نیز از سه مرز یاد شده، ۲۵۰ هزار نفر عبور کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت به افرادی که قصد سفر به عتبات عالیات عراق در ایام اربعین حسینی(ع) دارند توصیه کرد در استان خودشان نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. 

اوحدی افزود: اگر دریافت ویزا در شهرها دو روز به طول بینجامد در مرزها بیش از چهار روز طول می‌کشد زیرا دفاتر کنسولگری‌ عراق در مرزها بسیار شلوغ است. 

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تمدید مهلت نام‌نویسی در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی گفت: سامانه سماح تا ۱۲ آذر باز است و متقاضیان سفر به عتبات می‌توانند در این سامانه نام‌نویسی کنند.

به گفته اوحدی از مجموع دو میلیون نفری که در سامانه سماح نام‌نویسی کردند، برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ویزا صادر شده است. 

پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون زائر ایرانی، امسال در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) شرکت کنند.

ارسال دیدگاه