کد خبر : 5558

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ زمان : ۶:۳۲

دستگیری باند ۳۱ نفره تروریست‌های داعش در بغداد

دستگاه اطلاعاتی عراق اعلام کرد ۳۱ تروریست وابسته به گروه تکفیری داعش را دستگیر کرده است. این افراد اعتراف کرده‌اند که ۵۲ عملیات انفجاری را در بغداد انجام داده‌اند. به گزارش روزنامه رای الیوم، دستگاه اطلاعاتی عراق این شبکه را خطرناک‌ترین باند تروریستی فعال در پایتخت عراق خواند. عملیات کشف و دستگیری این تروریست‌ها ظاهرا […]

دستگاه اطلاعاتی عراق اعلام کرد ۳۱ تروریست وابسته به گروه تکفیری داعش را دستگیر کرده است. این افراد اعتراف کرده‌اند که ۵۲ عملیات انفجاری را در بغداد انجام داده‌اند.

به گزارش روزنامه رای الیوم، دستگاه اطلاعاتی عراق این شبکه را خطرناک‌ترین باند تروریستی فعال در پایتخت عراق خواند.

عملیات کشف و دستگیری این تروریست‌ها ظاهرا حدود سه هفته پیش انجام و روز یکشنبه رسانه‌ای شد.

بیانیه سازمان اطلاعات ملی عراق تصریح کرد، در نتیجه عملیات اطلاعاتی- امنیتی موسوم به «شهاب ثاقب» که با همکاری سایر دستگاه های امنیتی و مجلس عالی قضایی عراق صورت گرفت، این گروه تروریستی در بخشی که داعش آن را «ولایت بغداد» می خواند منهدم شده است.

این بیانیه افزود: ۳۱ تروریست یاد شده در مناطق غرب، شرق و جنوب پایتخت و همچنین استان دیالی در شمال شرقی عراق دستگیر شدند.

این تروریست‌ها اعتراف کردند که در سال ۲۰۱۴ و اوایل ۲۰۱۵، ۵۲ عملیات انفجاری را در مناطق مختلف بغداد انجام داده اند.

فاهم الاطرقجی یکی از نیروهای امنیتی عراق به خبرگزاری فرانس پرس گفت: علت کاهش عملیات های تروریستی در سه هفته گذشته دستگیری این شبکه تروریستی خطرناک بوده است.

وی افزود: این عملیات به معنای پایان انفجارها و عملیات های تروریستی در عراق نیست اما تا حد زیادی مانع از این اقدامات شده است.

وی گفت: تحقیقات برای دستگیری باقیمانده اعضای این شبکه تروریستی ادامه دارد.

الحشد الشعبی(نیروهای مردمی عراق) یکشنبه شب اعلام کرد که نیروهای مهندسی جنگ خود را برای پاکسازی تکریت از بمب های کارگذاشته شده به وسیله داعش بسیج کرده است.

مرکز تبلیغات جنگ و رسانه ای الحشد الشعبی در بیانیه ای که نسخه ای از آن را ایرنا دریافت کرد، اعلام کرده که داعش قصد داشته و دارد تمام خانه های تکریت را منهدم کند.

در این بیانیه تاکید شده که داعش پس از شکست های بزرگ در استان صلاح الدین ، تمام خانه های تکریت مرکز این استان را بمب گذاری و تله گذاری کرده است.

این بیانیه افزود، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی، نیروهای عضو واحدهای ویژه خنثی کننده بمب خود را برای پاکسازی کامل شهر بسیج کرده و هم اکنون سرگرم خنثی کردن بمب ها و تله ها و پاکسازی مناطق آزاد شده تکریت هستند.

داعش پیش از این در عملیات مختلف، خانه های بسیاری از شهرهای تحت اشغال خود از جمله سلیمان بیک، جلولا و جرف الصخر (جرف النصر) را قبل از فرار و عقب نشینی با بمب گذاری منهدم کرده است.

ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی در روزهای گذشته شکست های سنگینی را به گروه تروریستی تکفیری داعش وارد و برخی مناطق اشغال شده توسط این گروه را آزاد کرده اند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه