کد خبر : 532649

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ زمان : ۸:۱۱

دسترسی جنوب‌شهری‌ها به ۳G به کجا رسید؟

سرعت اینترنت همراه اول در ماه های قبل در نقاط جنوب و شال شهر تهران اختلاف قابل توجهی داشت اما قرار بود ظرف کمتر از دو ماه این مشکل برطرف شود. وحیدصدوقی در ارتباط با ارائه‌ی اینترنت پهن باند موبایل در مناطق جنوبی تهران که وعده ارائه آن پیش از این به چند ماه آینده موکول شده […]

3g دسترسی جنوب‌شهری‌ها به ۳G به کجا رسید؟

سرعت اینترنت همراه اول در ماه های قبل در نقاط جنوب و شال شهر تهران اختلاف قابل توجهی داشت اما قرار بود ظرف کمتر از دو ماه این مشکل برطرف شود.

وحیدصدوقی در ارتباط با ارائه‌ی اینترنت پهن باند موبایل در مناطق جنوبی تهران که وعده ارائه آن پیش از این به چند ماه آینده موکول شده بود، اظهار کرد: در حال حاضر اپراتور اول به ایجاد گسترده‌ترین شبکه ۳G در تهران پرداخته و با استفاده از حدود ۱۵۰۰ سایت اکثر مناطق شهر را پوشش می‌دهد.

وی در عین حال عنوان کرد: البته در برخی مناطق با برخی ممانعت‌ها و مشکلات توسعه‌ای مواجه شدیم و در موارد متعدد جلوی نصب سایت‌های ما گرفته شده است.

صدوقی ادامه داد: شبکه قبلی ما در نسل دو با فرکانس‌های ۱۸۰۰ و ۹۰۰ کار می‌کرد، اما باند فرکانسی شبکه ۳G و LTE 2100 و ۲۶۰۰ است که برای پوشش یکپارچه این بخش نیاز به سایت‌های بیشتری وجود دارد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار با اشاره به پیگیری‌های این شرکت برای استفاده از سایت‌های بیشتر متذکر شد: در تلاش بودیم که در برخی موارد از باندها‌ی ۹۰۰ هم برای ارائه ۳G استفاده کنیم که در این زمینه توافقاتی انجام شده و بر این اساس تجهیزاتی خریداری شده که در آینده نزدیک نصب خواهد شد و بدین ترتتیب پوشش شبکه نسل سه ما توسعه خواهد یافت.

صدوقی در ادامه در پاسخ به این سوال ایسنا که با این تفاسیر آیا همچنان دسترسی مشترکان جنوب تهران به اینترنت پهن باند موبایل با محدودیت مواجه است، اظهار کرد: خیر اکنون بسیاری از سایت‌های ما نصب شده و پوششی که در نقاط جمعیتی مورد نظر بوده انجام شده است. نقاط باقی‌مانده هم با بهره‌گیری از باند ۹۰۰ به اینترنت پهن‌باند موبایل دسترسی خواهند داشت.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در خصوص این‌که در نهایت چند درصد شهری مثل تهران اکنون تحت پوشش شبکه ۳G قرار دارد، توضیح داد: در این زمینه آمارهای دقیق را به خاطر ندارم، اما بالغ بر ۱۵۰۰ سایت در استان تهران راه‌اندازی شده و با توجه به این‌که در خصوص نسل دو ما حدود ۲۵۰۰ سایت در تهران داشتیم، با توجه به مدتی که از ورود اپراتورها به عرصه ارائه‌ی ۳G می‌گذرد، به نسبت توسعه خوبی صورت گرفته است.

وی همچنین متذکر شد: اکنون ما تجهیزات لازم برای نصب ۱۲۰۰ سایت ۳G باند ۹۰۰ خریداری کرده و در حال نصب و راه‌اندازی این شبکه هستیم که به مرور این تجهیزات زیر بار خواهد رفت.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پایان با تاکید بر ممانعت‌های مردمی از نصب برخی تجهیزات اعلام کرد: البته اینکه تمام نقاط جنوب تهران تحت پوشش این شبکه قرار داشته باشند موضوعی است که اکنون به طور کامل نمی دانم چراکه گاهی سایت‌های ما به دلیل ممانعت های مردمی امکان نصب پیدا نمی‌کنند. همچنین حدود ۸۰ سایت ما به دلیل ممانعت‌های مردمی قادر به سرویس‌دهی نیستند، اما با این وجود در تمام نقاطی که مجوزهای لازم وجود داشته و امکان نصب تجهیزات بوده ما نسبت به انجام این کار اقدام کرده‌ایم.

ارسال دیدگاه