کد خبر : 529733

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ زمان : ۱۰:۰۰

در پرونده اشتباهات داوری علیه پرسپولیس پای چه کسی در میان است؟

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی با حواشی زیادی همراه بود. دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند و تنها بیست دقیقه از بازی گذشته بود که بحث برانگیز ترین صحنه بازی اتفاق افتاد. کاوه رضایی مهاجم ذوب آهن در یک ضد حمله صاحب توپ شد و یداله […]

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی با حواشی زیادی همراه بود. دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند و تنها بیست دقیقه از بازی گذشته بود که بحث برانگیز ترین صحنه بازی اتفاق افتاد. کاوه رضایی مهاجم ذوب آهن در یک ضد حمله صاحب توپ شد و یداله جهانبازی داور این دیدار در شرایطی که ایمان صادقی از محوطه جریمه خارج و توپ مهاجم ذوب آهن به بدنش برخورد کرد، در یک صحنه و به اشتباه دروازه بان پرسپولیس را از زمین اخراج کرد و یک ضربه به سود ذوب آهن اعلام نمود. بعد از اخراج صادقی کار برای پرسپولیسی ها سخت شد و ذوب آهن بعد از ۱۲۰ دقیقه توانست با دو گل پرسپولیس را شکست دهد. پرسپولیسی ها بعد از این بازی بسیار از داوری ناراضی بودند و آنها در مصاحبه هایی گفتند که در این بازی سر پرسپولیس را بریدند.
کارشناسان داوری نیز اشتباه یدالله جهانبازی را تایید کردند و اشتباه او را در تعیین نتیجه بازی تاثیرگذار دانستند. با این حال تقریبا تمامی کارشناسان داوری بر نکته‌ای دیگر هم صحه گذاشتند؛ اینکه یدالله جهانبازی داوری پاک، بی‌غرض و پرتلاش است. این داور بین‌المللی سابق فوتبال ایران حتی قصد داشت فصل گذشته بعد از قضاوت در دربی از داوری خداحافظی کند اما او را از تصمیمش منصرف کردند زیرا با وجود داشتن اضافه وزن همواره قضاوت‌های کم‌اشتباهی داشت .
بعد از این بازی طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس مصاحبه ای را انجام داد و پرسپولیس را قربانی اختلاف فدراسیون و وزیر ورزش دانست و گفت:« مجموعه فدراسیون به خاطر اینکه به وزیر ورزش فشارهایی را وارد کنند به پرسپولیس ضربه میزنند.آنها پرسپولیس را قربانی اختلاف خود با وزیر ورزش کرده اند.» سرپرست پرسپولیس اشتباهات داوری را مهندسی شده خواند و عوامل فدراسیون را مقصر این اشتباهات دانست.
پندار خمارلو مدیر رسانه ای باشگاه پرسپولیس در مصاحبه ای با خبرآنلاین افرادی در فدراسیون را مقصر این اشتباهات دانست . او گفت:« نمی دانم چطور می شود سه بازی پشت سر هم که با ذوب آهن برگزار کردیم اشتباه داوری رخ دهد. فصل گذشته در چارچوب جام حذفی، مایکل اومانا به اشتباه از بازی اخراج شد و ذوب آهن توانست به برتری برسد. در هفته چهارم لیگ پانزدهم در تهران فغانی داور بازی در حالی که توپ به سینه بنگر برخورد کرد، این صحنه را خطای هند دانست و یک پنالتی برای ذوب آهن اعلام کرد و در ادامه بنگر را از بازی اخراج کرد.در بازی روز چهارشنبه هم همه دیدند که داور چگونه توپی که به بدن صادقی خورد را خطا گرفت و او را از بازی اخراج کرد. واقعا این همه اشتباهات قابل هضم نیست. ما در این فصل چهارده بازی انجام داده ایم که در هر چهارده بازی اشتباه داوری به ضرر ما بوده.ما حتی در بازی هایی هم که پیروز از میدان خارج شدیم از داوری متضرر شدیم. در بازی با سایپا زمانی که توپ به سر رامین رضاییان برخورد می کند داور خطای هند تشخیص می دهد. ما متعجبیم چرا این اشتباهات همه بر ضرر تیم ما است.»
پندار خمارلو درباره اظهارات علی اکبر طاهری مبنی بر پرسپولیس قربانی اختلافات کفاشیان و وزیر ورزش شده گفت:« این اتفاقات مربوط به حال نمی شود. پیش از شروع فصل خیلی ها در جذب اسپانسر پرسپولیس را اذیت کردند و به ما ضربه زدند. افرادی این روزها در پشت پرده فدراسیون هستند که دیگر جایی در پرسپولیس ندارند و نمی خواهند پرسپولیس نتیجه بگیرد و اینگونه به ما ضربه می زنند.»
او در ادامه گفت:« آقای طاهری نزدیک به وزیر است و برخی نمی خواهند او در پرسپولیس بماند. از روز اولی که آقای طاهری به پرسپولیس آمد گفتند طاهری یک هفته دوام نمی آورد و باید برود و انواع سنگ ها را جلو پای او انداختند.»
خمارلو این اتفاقات را به انتخابات فدراسیون فوتبال مربوط می داند و می گوید:« من نمی دانم این اتفاقات چرا باید نزدیک به انتخابات فدراسیون بیفتد. در نزدیک شدن به انتخابات فدراسیون اسدی و کروش را به جان هم میدازند، یا در اعلام کردن بازیکنان تیم ملی امید اشتباه می شود.»
بعد از صحبت های طاهری، علی کفاشیان در جواب او گفت:« اینها استنباط‌های اشتباهی است و قطعاً هیچ چیزی در فدراسیون فوتبال مهندسی شده نیست. ما هیچ حساسیتی روی تیم خاصی نداریم و دوست داریم که به همه تیم‌ها بهترین خدمات ارائه شود اما داور است و اشتباه می‌کند و نباید با یک اشتباه این فکر را بکنیم که این قضایا مهندسی شده بوده است.»
امیر عابدینی که مدیر سابق پرسپولیس و عضو پیشین هیات مدیره سازمان لیگ در پستی در اینستاگرام خود حضور علیرضا اسدی در فدراسیون را انتخاب وزیر دانست و معتقد است انتخاب داوران زیر نظر اوست. عابدینی در این باره نوشت:« وزارت ورزش با اصرار و زور برای فدراسیون دبیرکل گذاشت و ایشان با اصرار کمیته و دپارتمان داوری را زیر چتر مدیریت خود گرفته است.»
عابدینی دری تازه از صحبت های طاهری باز کرد. عابدینی می گوید دپارتمان و کمیته داوری زیر نطر دبیرکل فدراسیون است و رییس فدراسیون نقشی در این باره ندارد. او همچنین معتقد است اشتباهات داوری و دعوای کروش و اسدی پروژه ای است تا کفاشیان را از ریاست فدراسیون بردارند.
منبع : پایگاه خبری آفتاب
ارسال دیدگاه