کد خبر : 5285

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ زمان : ۶:۳۴

در خانه تکانی این نکات مهم را فراموش نکنید

سیاری از مواد شیمیایی که برای مصارف خانگی کاربرد دارند اگر به شیوه صحیح استفاده نشوند می‌توانند خطرناک باشند. این مواد شیمیایی شامل حشره‌کش‌ها یا شوینده‌های تند و غلیظ اگر استنشاق شوند یا روی چشم و پوست بدن پاشیده شوند، می‌توانند آسیب جدی وارد کنند. با این مقدمه به نقل از کارشناسان کلینیک کلیولند در […]

سیاری از مواد شیمیایی که برای مصارف خانگی کاربرد دارند اگر به شیوه صحیح استفاده نشوند می‌توانند خطرناک باشند. این مواد شیمیایی شامل حشره‌کش‌ها یا شوینده‌های تند و غلیظ اگر استنشاق شوند یا روی چشم و پوست بدن پاشیده شوند، می‌توانند آسیب جدی وارد کنند.

با این مقدمه به نقل از کارشناسان کلینیک کلیولند در آمریکا چندین نکته مهم و ایمنی را پیشنهاد می کنیم که توصیه می‌شود هنگام کار با این مواد شیمیایی بکار ببندید:

اگر قطراتی از شوینده یا ماده شیمیایی دیگری به چشم‌تان پاشید،‌ حداقل ۱۵ دقیقه چشم خود را با آب بشویید و پس از آن بلافاصله به نزدیکترین درمانگاه یا مرکز بهداشتی برای اطمینان از رفع هر گونه خطری مراجعه نمایید.

اگر این مواد روی لباسی که به تن دارید ریختند، ابتدا لباس را از تن خارج و ۱۵ دقیقه قسمتی از پوست بدن را که آلوده به ماده شیمیایی شده آبکشی کرده و پس از آن سریع به درمان مراجعه نمایید.

اگر بخار یا گاز حاصل از این مواد را استنشاق کردید، سریع هوای تازه تنفس کنید و در صورت شدید بودن بوی گاز، مراجعه به پزشک ضروری است.

اگر فردی بر اثر تماس با ماده شیمیایی بیهوش شده بود یا قادر به تنفس نبود بدون اتلاف وقت با اورژانس تماس بگیرید.

منبع : سیمرغ

ارسال دیدگاه