کد خبر : 528930

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۵ زمان : ۱۸:۰۰

در جنگ ایران و اسرائیل مجبور به حمایت از ایران هستیم

پایگاه آمریکایی “رایت وینگ واچ” (Right Wing Watch) با انتشار گزارشی تحت عنوان “توافق هسته ای، آمریکا را ملزم به جنگ با اسرائیل می کند و خشم خدا را به دنبال خواهد داشت” به انعکاس اظهارات “دیوید بارتون” مدیر کمیته اقدام سیاسی سناتور “تد کروز” پرداخته است. “بارتون” با طرح این ادعا که “بر اساس […]

پایگاه آمریکایی “رایت وینگ واچ” (Right Wing Watch) با انتشار گزارشی تحت عنوان “توافق هسته ای، آمریکا را ملزم به جنگ با اسرائیل می کند و خشم خدا را به دنبال خواهد داشت” به انعکاس اظهارات “دیوید بارتون” مدیر کمیته اقدام سیاسی سناتور “تد کروز” پرداخته است.

“بارتون” با طرح این ادعا که “بر اساس توافق هسته ای، در صورت حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران، آمریکا موظف به دفاع از تاسیسات ایران است”، عنوان می کند که جنگ با اسرائیل موجب برانگیختن خشم خدا نسبت به آمریکا خواهد شد!

در این گزارش به نقل از “بارتون” آمده است: «قانونگذاران ما نمی دانند که بر اساس مفاد توافق هسته ای با ایران، در صورتی که تاسیسات ایران مورد حمله قرار گیرد، آمریکا ملزم به دفاع از ایران خواهد بود.

حال سئوال اینجاست که چه کسی در صورت حرکت ایران به سوی ساخت بمب هسته ای به این کشور حمله می کند؟ روشن است که اسرائیل. پس ما توافقی را پذیرفته ایم که ما را متعهد به دفاع از ایران در مقابل اسرائیل می کند؛ ما در مقابل اسرائیل خواهیم جنگید. اگر اسرائیل جنگنده های اف ۱۶ و دیگر ادوات جنگی اش را برای نابود کردن بمب های هسته ای ایران بفرستد، ما قصد داریم با اسرائیل رو به رو شویم؟»

گفتنی است که ادعای “بارتون” پیش از این نیز توسط مقامات آمریکایی مطرح شده و باعث عکس العمل سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و پاسخ به این موضوع شده بود.

منبع : جام نیوز
ارسال دیدگاه