کد خبر : 4487

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ زمان : ۹:۲۱

در تعطیلات نوروز به بچه‌ها کتاب عیدی بدهید

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان و به نقل از لیزنا، هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان از صبح روز شنبه ۱۸ بهمن با افتتاح نمایشگاه کتاب با حضور بیش از ۴۰ ناشر تخصصی این حوزه کار خود را آغاز می‌کند تا علاوه بر تقدیر از کتاب‌های برگزیده‌ی سال گذشته در روز ۲۰ بهمن، دانش‌آموزان […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان و به نقل از لیزنا، هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان از صبح روز شنبه ۱۸ بهمن با افتتاح نمایشگاه کتاب با حضور بیش از ۴۰ ناشر تخصصی این حوزه کار خود را آغاز می‌کند تا علاوه بر تقدیر از کتاب‌های برگزیده‌ی سال گذشته در روز ۲۰ بهمن، دانش‌آموزان و خانواده‌ها را به مدت یک‌هفته با کتاب و برنامه‌های فرهنگی‌هنری پذیرایی کند.

نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان به عنوان یکی از بخش‌های اصلی هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان، امسال به عنوان یکی برنامه‌های دهه‌ی فجر درحالی‌ افتتاح می‌شود که جمعی از نویسندگان و هنرمندان کشور از خانواده‌ها دعوت کرده‌اند که در کنار خریدهای شب عید، خرید کتاب برای بچه‌ها را نیز جدی بگیرند.

مسئولان کانون نیز با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، با نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر تهران و اطلاع‌رسانی در رسانه‌های دیداری و شنیداری، و نیز با در نظر گرفتن تخفیف‌ها و برنامه‌های جنبی مختلف، حضور خانواده‌ها و مدارس را در این ایام تسهیل کرده‌اند.

بر اساس اعلام اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این نمایشگاه بیش از چهل ناشر تخصصی کودک و نوجوان تازه‌ترین کتاب‌های خود را با تخفیف‌های ۱۰ و ۱۵درصدی به مدت یک‌هفته عرضه می‌کنند و در کنار آن، مربیان کانون نیز در سالن نمایشگاه خیابان حجاب تهران، کارگاه‌های سفال‌گری، خوش‌نویسی، نقاشی و قصه‌گویی دایر کرده‌اند.

این جشنواره که از برنامه‌های کمیته‌ی کودک و نوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه‌ی فجر است، هرروز از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر، در کنار غرفه‌های کتاب، با برگزاری نمایش فیلم و تئاتر و کارکاه‌های هنری، پذیرای عموم بازدیدکنندگان و خانواده‌ها و مدارس خواهد بود.

بر اساس این خبر، هرروز در دو نوبت صبح و عصر، تئاتر “ماهی رنگین کمان” برای بچه‌ها اجرا و در ساعات مختلف نیز فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌های مناسب برای گروه‌های سنی کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.

هم‌چنین کتاب‌های منتشرشده دز سال ۹۲ نیز در ۹ بخش داوری شده‌اند که اسامی برگزیدگان تمام رشته‌ها در روز ۲۰ بهمن طی مراسمی اعلام و از مولفان برتر تقدیر می‌شود.

دو نشست تخصصی «بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده‌ی ادبیات کودک و نوجوان» و «کتاب و کتاب‌خوانی کودک و نوجوان؛ بررسی شرایط کنونی و چشم‌انداز آینده» میزگردهایی هستند که روزهای ۱۹ و ۲۱ بهمن‌ماه با حضور هشت صاحب‌نظر برای عموم کارشناسان برگزار می‌شود.

مراسم افتتاح این جشنواره و نمایشگاه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون خیابان حجاب تهران، با حضور جمعی از نویسندگان و اهالی هنر و رسانه و مدیران فرهنگی صبح روز شنبه برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه