کد خبر : 2181

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۷ زمان : ۷:۰۰

در انتظار فرج

امام صادق علیه السلام فرمودند: برای صاحب این امر (احیای دین و از بین بردن بدعت‌ها) غیبتی است. کسی که در زمان این غیبت به دین خود چنگ بزند و آن را رها نکند، مانند کسی است که با کشیدن دست خود به دور شاخ و پر خارگون، خارهای آن را بکند.     سپس […]

امام صادق علیه السلام فرمودند: برای صاحب این امر (احیای دین و از بین بردن بدعت‌ها) غیبتی است. کسی که در زمان این غیبت به دین خود چنگ بزند و آن را رها نکند، مانند کسی است که با کشیدن دست خود به دور شاخ و پر خارگون، خارهای آن را بکند.

 

42128369142822997515 در انتظار فرج

 

سپس امام علیه السلام با دست مبارکشان این حالت را نشان دادند و فرمودند: کدام یک از شما با دست‌ خود خارهای گون را چنگ زده است؟

پس مدتی طولانی سر به زیر انداختند و ساکت شدند. سپس فرمودند: همانا برای صاحب این امر غیبتی است که در هنگام غیبت او، بنده خدا باید تقوای الهی را مراعات کند و به دین خود چنگ بزند.

 

***

 

زراره گوید : حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: زمانی بر مردم فرا می‌رسد که امام آنان از میانشان غایب می‌شود. من عرض کردم: مردم در آن زمان چه می‌کنند؟ حضرت فرمودند: به دستورات و عقاید دینی خود که از امامان معصوم گرفته اند، چنگ می‌زنند و از بدعت‌ها دوری می‌جویند تا امام زمان علیه السلام ظهور کند.

 

***

 

امام صادق علیه السلام فرمودند: چون روزی صبح و شام بر تو فرا رسد و در آن امامی از آل محمد (ص) را ندیدی، دوست بدار آن را که دوست می‌داشتی. دشمنی کن با کسی که با او دشمن بوده‌ای. و یاری کن کسی را که یاری می‌کرده‌ای. و صبح و شام در انتظار فرج امام زمان (عج) باش.

 

حجت الاسلام مسیبی

ارسال دیدگاه