کد خبر : 526536

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ زمان : ۲۲:۰۰

درگذشت دانشمند ایرانی در حادثه مکه تایید شد

به گزارش پرس تی وی، دکتر سید احمد حاتمی کلشتری عضو هیئت علمی پژوهشگاه فضایی ایران در حادثه دلخراش اخیر در مکه معظمه، دار فانی را وداع گفت. دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت جمعی از حجاج بیت الله الحرام و دکتر احمد حاتمی از دانشمندان برجسته کشورمان را تسلیت گفت. در […]

به گزارش پرس تی وی، دکتر سید احمد حاتمی کلشتری عضو هیئت علمی پژوهشگاه فضایی ایران در حادثه دلخراش اخیر در مکه معظمه، دار فانی را وداع گفت.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت جمعی از حجاج بیت الله الحرام و دکتر احمد حاتمی از دانشمندان برجسته کشورمان را تسلیت گفت.

در پی وقوع طوفان و بارش شدید باران روز جمعه (۲۰ شهریور) در مکه مکرمه و واژگونی یک دستگاه جرثقیل کنار مسجدالحرام، ۱۰۷ نفر از جمله ۸ زائر ایرانی جان باختند و دهها نفر زخمی شدند.

دکتر سید احمد حاتمی کلشتری در زمانی که در کار کمک به مصدومان حادثه سقوط جرثقیل نزدیک کعبه بوده، خود دچار سانحه می شود و بعد از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم می کند.

دکتر سید احمد حاتمی عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران دارای مدرک فوق دکترای مهندسی مکاترونیک و دکتری مهندسی مکانیک طراحی کاربردی از انگلستان است.

دکتر احمد حاتمی کلشتری علاوه بر عهده دار بودن مدیریت چندین پروژه ملی، دارای چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان و مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس های بین المللی و ملی است.

منبع : پرس تی‌وی
ارسال دیدگاه