کد خبر : 530062

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ زمان : ۴:۰۰

دروغ سانتریفیوژی هم آشکار شد

روزنامه وطن امروز نوشت: صالحی گفت: ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژهاست را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم. این اقدام دولت با واکنش وسیعی مواجه شد و ۲۰ نماینده مجلس نیز با توجه به اینکه این اقدام خلاف شروط […]

n00463436 b دروغ سانتریفیوژی هم آشکار شد

روزنامه وطن امروز نوشت: صالحی گفت: ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژهاست را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم. این اقدام دولت با واکنش وسیعی مواجه شد و ۲۰ نماینده مجلس نیز با توجه به اینکه این اقدام خلاف شروط نه‌گانه رهبر انقلاب برای اجرای برجام بوده، خواستار توقف آن شدند! در این میان به فاصله یک روز، عباس عراقچی در گفت‌وگوی تلویزیونی منکر جمع‌آوری سانتریفیوژها شد!

او گفت: هنوز هیچ سانتریفیوژی جمع‌آوری نشده است! یک روز پس از اظهارات عراقچی، سازمان انرژی اتمی نیز منکر اظهارات رئیس خود شد و مدعی شد سانتریفیوژی جمع نشده است. با این حال اما خبرها حاکی از آغاز عملیات جمع‌آوری بود. البته این موضوع زمانی قطعیت یافت که پیگیری اظهارات اعضای تیم مذاکره‌کننده نشان می‌داد آنها در آستانه اجرای عملیات جمع‌آوری سانتریفیوژها هستند! کما اینکه عباس عراقچی ۲۷ مهرماه گفته بود تا چند روز آینده و با دستور روحانی، اقدام به جمع‌آوری سانتریفیوژها خواهند کرد!

به هر حال در میان اظهارات متناقض دولتی‌ها، دیروز علیرضا زاکانی، نماینده تهران و رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام خبر داد که عملیات جمع‌آوری سانتریفیوژها با تذکر یک مقام عالیرتبه متوقف شده است! علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به آغاز عملیات کاهش تعداد سانتریفیوژها در تاسیسات هسته‌ای و تناقض آن با بند یک فرمان مقام معظم رهبری اظهار داشت: قطعا کاری که شروع کرده‌اند، اقدامی نادرست بوده و تذکر هم گرفته‌اند. وی افزود: در پی این تذکر، کار را متوقف کرده‌اند و حداقل در فردو این روند متوقف شده است. این مورد یعنی تناقض‌گویی‌های دولتی‌ها البته مشتی است از خروارها اظهارات متناقض آنها بویژه از ابتدای مذاکرات هسته‌ای!

ارسال دیدگاه