کد خبر : 3481

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱ زمان : ۷:۴۹

دره تل انبار / گلستان – گرگان / روستای زیارت

این دره در نزدیکی روستای زیارت واقع شده. برای رسیدن به ابتدای این دره ۲ مسیر وجود داره که مورد استفاده در صعود قله تل انبار هم قرار می گیره. مسیر چشمه شهربت و دیگری مسیر چمازچال است. این دره متشکل از ۵۳ آبشار ۲ الی ۴۰ متری است که ۲۰ آبشار آن بیش از […]

این دره در نزدیکی روستای زیارت واقع شده. برای رسیدن به ابتدای این دره ۲ مسیر وجود داره که مورد استفاده در صعود قله تل انبار هم قرار می گیره. مسیر چشمه شهربت و دیگری مسیر چمازچال است.
این دره متشکل از ۵۳ آبشار ۲ الی ۴۰ متری است که ۲۰ آبشار آن بیش از ۱۰ متر ارتفاع دارند. برای بازدید از این آبشارها نیاز به مهارت های فنی و تجهیزات فرود است. ۲۵ آبشار در این دره نیازمند فرود با طناب است. فصل مناسب برای عبور از این دره از اول تیرماه تا نیمه اول شهریورماه است. همچنین ابزار کارگاه زدن، دو حلقه طناب ۵۰ متری و یک طناب ۲۰ متری، اطلاع از وضعیت جوی منطقه، آشنایی کامل نفرات به فرود از ملزومات حرکت در این دره است. شایان ذکر است پس از فرود از آبشار اول این دره، باید مسیر را ادامه داد و راه بازگشت وجود ندارد. رودخانه با دیوار ه های بلند احاطه شده و همچون کانالی خروشان و کف آلود پایین می رود. در این قسمت از مسیر دیگر درختی برای برپایی گارگاه نیست از این رو برای کارگاه زدن باید ازشکاف دیواره ها استفاده نمایید. انتهای این مسیر به آبشار زیارت گرگان ختم می شود. نکته مهم در اینگونه برنامه ها ، توجه به عایق بندی صحیح و اصولی پوشاک ، غذاها و سایر ملزومات مهم نظیر کیف کمکهای اولیه است.

 

8 large دره تل انبار  /  گلستان   گرگان / روستای زیارت.

 

ارسال دیدگاه