کد خبر : 523587

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ زمان : ۹:۵۸

درخواست مناظره با احمدی نژاد در تلویزیون

الف : نماینده سابق کاشمر با اعلام آمادگی برای مناظره با احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: من که در مجلس بودم و الان هم دورادور دستی بر آتش دارم، می دانم که نه یک مناظره، بلکه باید یک سریال مناظره در صداوسیما بگذارند و من به عنوان ناقابل ترین فرد شاکی از ایشان این موارد را […]

الف : نماینده سابق کاشمر با اعلام آمادگی برای مناظره با احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: من که در مجلس بودم و الان هم دورادور دستی بر آتش دارم، می دانم که نه یک مناظره، بلکه باید یک سریال مناظره در صداوسیما بگذارند و من به عنوان ناقابل ترین فرد شاکی از ایشان این موارد را در یک جلسه آن برای مردم بیان کنم تا مظلوم نمایی نکنند.

به گزارش خبرآنلاین، معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، تخلفات دولت قبل که مورد اشاره جهانگیری قرار گرفته را قطره ای از یک دریا خواند که شرح کاملش نیازمند نوشتن یک مثنوی ۷۰ من است.

وکیل محمود احمدی نژاد عصر دیروز از شکایت موکلش از اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم به دلیل آنچه که «اتهامات بی اساس علیه دولت قبل با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی» می خواند خبر داد. ساعتی بعد، دفتر معاون اول در اطلاعیه ای اعلام کرد: «از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوءمدیریت‌های آقای احمدی‌نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد.»

محمدرضا خباز که در مجلس هشتم عضو هیات تطبیق قوانین و مقررات بود و در جریان صدها تخلف دولت های نهم و دهم در تدوین آیین نامه های اجرای قوانین مصوب و عدم ابلاغ و اجرای قوانین بود، از نخستین شکایتی یاد کرد که به همراه ۱۱ تن از نمایندگان مجلس علیه قانون شکنی های دولت احمدی نژاد به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه داده بود. شکایتی که اوایل عمر مجلس هشتم از سوی کمیسیون اصل نود بایگانی شد. وی با بیان اینکه «مجلس هشتم اراده ای برای برخورد با تخلفات دولت احمدی نژاد نداشت»، افزود: تصور من این بود که مجلس و به نوعی از او می ترسید.

عده ای از نمایندگان از زبان «اتهام زن» او می ترسیدند و معتقد بودند که باید از تذکر به دولت حذر کرد، در غیر اینصورت ممکن است احمدی نژاد اتهاماتی را بزند که نشود مساله را جمع کرد. کمیسیون اصل نود به ۱۰ مورد شکایت ما از رفتارهای غیرقانونی احمدی نژاد، که زمینه اضمحلال کشور را فراهم می کرد، رسیدگی نکرد و حتی به ما گفتند که شما اصلاح طلبان هنوز حاضر به تحمل مسائل نیستید و قصدتان برخورد سیاسی با رئیس جمهور است.

خباز افزود: شکایت ما بایگانی شد تا اینکه پس از ۱۱ روز خانه نشینی احمدی نژاد و گارد گرفتنش در مقابل رهبری، مجلس کم کم به ماهیت او پی برد و مشابه شکایت ما را ۱۲ نفر از اصولگرایان به کمیسیون اصل نود بردند. ما هم اعتراض کردیم که چرا به اعتراض ۱۰ ماه پیش ما رسیدگی نشد؟ نهایتا این دو شکایت تلفیق شد و مجلس به این شکایت رای داد و به قوه قضاییه ارجاع شد.

قوه قضاییه به شکایت نمایندگان مجلس هشتم از احمدی نژاد رسیدگی نکرد

نماینده مجالس ششم تا هشتم در پاسخ به اینکه چه پاسخی به این شکایت از سوی قوه قضاییه داده شد؟، گفت: هنوز به آن رسیدگی نشده چون علی القاعده باید از ما به عنوان شاکی دعوت می شد و با گذشت حدود چهار سال از آن شکایت، هنوز خبری از رسیدگی به این موضوع از سوی دستگاه قضایی نیست.

احمدی نژاد به کرات، مجلس را به توپ بست

او که از امضا کنندگان طرح سوال از رئیس جمهور هم بوده، پاسخگویی وی در جلسه علنی مجلس را «به توپ بستن مجلس» می داند و می گوید: اگر یکبار فیزیکی مجلس در دوره مشروطه به توپ بسته شد، در عوض احمدی نژاد به کرات مجلس را به توپ بست!

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: همه کارهای آن دولت بویژه در قانون شکنی، در بی توجهی به قوه مقننه و برخورد با قوه مقننه، در برخورد با مراجع تقلید و حتی بی حرمتی به مقام معظم رهبری و بر زمین گذاشتن فرمایشات ایشان و انحراف از برنامه چهارم و پنجم و تاخیر در اجرای سیاست های کلی نظام و ….بی سابقه بود.

….تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

خباز که از شکایت احمدی نژاد از جهانگیری و پاسخ جهانگیری دال بر ارائه مستندات دولت گذشته، استقبال می کرد، افزود: خیلی خوب شد که این اتفاق افتاد. یکی از آرزوهای ماهمین است که در مقبال حرف حساب ما و درد دلی که با مردم می کنیم، خودش یا وکیلش عکس العمل نشان دهد و یک بار هم که شده پاسخگو باشد. به قول شاعر «خوش بود گر محک تجربه آید به میان، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد».

به گفته وی، جهانگیری تنها قطره ای از دریای تخلفات احمدی نژاد را عنوان کرده و اگر بیم فراهم آوری موجبات بدبینی مردم به دولت ها وجود نداشت، می شد مثنوی ۷۰ من از تخلفات احمدی نژاد منتشر کرد. چرا که فقط شمارش قانون شکنی های او یک کتاب می شود و اگر مردم بدانند اوچه ها کرده، برای هر مورد تخلفش باید یک هفته عزای عمومی اعلام کنند.

خباز با اشاره به تخلفات پرشمار سازمان تامین اجتماعی در دولت گذشته، گفت: شما فقط رقم اختلاس هایی متعددی که پرونده هایشان در حال رسیدگی است را به ۷۰ میلیون جمعیت ایران تقسیم کنید، ببینید که به هر کس چقدر می رسید؟ اما باز هم آقایان دو قرت و نیمشان باقی است و مدعی شکایت می شوند.

درخواست سریال مناظره با احمدی نژاد در تلویزیون

نماینده سابق کاشمر با اعلام آمادگی برای مناظره با احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: من که در مجلس بودم و الان هم دورادور دستی بر آتش دارم، می دانم که نه یک مناظره، بلکه باید یک سریال مناظره در صداوسیما بگذارند و من به عنوان ناقابل ترین فرد شاکی از ایشان این موارد را در یک جلسه آن برای مردم بیان کنم تا مظلوم نمایی نکنند. مردم حقشان است بدانند که او در چه شرایطی کشور را تحویل گرفته و چگونه به دولت بعد تحویل داده است.

عقب گرد ۱۵ ساله دستاورد دو دولت احمدی نژاد

به گفته معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور، تحلیل های اقتصادی امروز حاکی از این است که اگر همه کشور دست به دست هم داده، تحریم ها تماما لغو شوند، اتفاق غیر مترقبه ای از سیل و زلزله و جنگ و … رخ ندهد و همه شرایط در کشور آرام باشد، ۱۵ سال طول خواهد کشید که کشور به سال ۸۴ بازگردد! یعنی زنانی که دولت احمدی نژاد، اداره کشور را در اختیار گرفته بود. تازه این خوش بینانه ترین پیش بینی است!

خباز در پایان ابراز تعجب کرد که چطور با چنین سابقه عملکردی، به خودشان اجازه داده اند در قبال افشای یک قطره از حقایق تخلفاتشان، شکایت کنند. البته او بار دیگر از این موضوع استقبال کرد و گفت: امیدواریم با این اتفاق مردم بیشتر در جریان عملکرد دولت گذشته قرار گرفته و تاریخ و آیندگان هم در این باره به قضاوت بنشینند.

ارسال دیدگاه