کد خبر : 526226

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۱ زمان : ۱۲:۰۰

دختر ۱۲ ساله ای با ضریب هوشی بیش از انیشتین!

لیدیا سباستین، دختر ۱۲ ساله ی هندی تبار که از بدو تولد خود همراه با پدر و مادرش در بخش اسکس انگلستان زندگی می کند، اکنون به عنوان با هوش ترین فرد جهان شناخته می شود. او پس از این که به مدت یک سال بر سر والدین خود نق زد، عاقبت موفق شد آن […]

لیدیا سباستین، دختر ۱۲ ساله ی هندی تبار که از بدو تولد خود همراه با پدر و مادرش در بخش اسکس انگلستان زندگی می کند، اکنون به عنوان با هوش ترین فرد جهان شناخته می شود. او پس از این که به مدت یک سال بر سر والدین خود نق زد، عاقبت موفق شد آن ها را وادار کند تا به او اجازه ی شرکت در امتحانات انجمن منسا را بدهند. آزمونی که به او کمک کرد تا بتواند این حقیقت را به تمام مردم جهان اثبات نماید.

انجمن منسا بزرگ ترین و قدیمی ترین سازمانی است که به امر شناسایی افرادی با ضریب هوشی (IQ) بسیار بالا و گرد هم آوردن آن ها در کنار یکدیگر مشغول است. برای به عضویت در آمدن در این سازمان، افراد واجد شرایط باید امتحانات خاص منسا را به خوبی پشت سر بگذارند و حداقل موفق به کسب نمره ی ۱۳۲ در آن شوند. این در حالی است که لیدیا امتیاز ۱۶۲ را در این آزمون کسب کرده است و در واقع این بالاترین امتیازی محسوب می شود که یک انسان توانسته از شرکت در آزمون های این انجمن کسب کند. اگر چه نوابغی همچون آلبرت انیشتین و استیون هاوکینگ در امتحان تخمینی منسا در زمینه ی ضریب هوشی شرکت نکرده اند اما برآورد می شود که ضریب هوشی آن ها با مقیاس منسا رقمی معادل ۱۶۰ باشد. رقمی که لیدیا را از لحاظ ضریب هوشی بالاتر از آن ها قرار می دهد. پدر لیدیا یعنی ارون سباستین که از این اتفاق به شدت شگفت زده شده است، اعتقاد دارد که او و همسرش به هیچ وجه به تنها دخترشان در امر تحصیل و فعالیت های درسی و همچنین انجام تکالیف مدرسه، سخت نمی گرفته اند و همواره علاقمند بودند که او بدون هیچ فشاری در این زمینه بتواند تحصیلات خود را به صورت کاملاً عادی و به آن شکلی که خود دوست دارد به پایان برساند. به گفته ی او لیدیا از سن شش ماهگی شروع به صحبت نمود و از همان سنین پایه به خواندن کتاب هایی علاقه داشت که برای افرادی با سن و سال بالاتر از او تهیه شده بودند. لیدیا بیش از فیزیک و شیمی به ریاضیات علاقه مند است و در این زمینه حتی موفق به کسب جایزه ای در دوره ی تحصیلات ابتدایی خود شده است. او که از چهار سالگی به نواختن ویولن اشتغال دارد و به سری کتاب های هری پاتر هم بسیار علاقه مند است (و هر کدام از کتاب های این مجموعه را سه بار خوانده است!) در دوران تعطیلات تابستانی خود همراه با پدربزرگش از اسکس به شهر لندن آمد تا بتواند در کالج بریک بک این شهر امتحان منسا را پشت سر بگذارد. او معتقد است در آغاز این آزمون ۱۵۰ دقیقه ای استرس فراوانی را تحمل می کرد اما به تدریج بر اوضاع مسلط شد و هر چه پیش تر رفت، این امتحان در نظرش آسان تر جلوه کرد. او اکنون فرم تقاضای عضویت در انجمن منسا را پر کرده و احتمالاً به زودی به فرد شماره یک این انجمن از منظر میزان ضریب هوشی تبدیل خواهد شد. گفتنی است که انجمن منسا در بریتانیا چیزی نزدیک به ۲۰ هزار عضو دارد و مضاف بر آن این که هنرنمایی لیدیا در این انجمن را ما از قول دیلی میل بازتاب دادیم.

منبع : مجله سخت‌افزار
ارسال دیدگاه