کد خبر : 524215

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ زمان : ۱۶:۰۰

دانستن چند نکته سودمند در مورد زرده تخم‌مرغ

– بهترین راه، استفاده از یک قیف کوچک است. بدین ترتیب که تخم‌مرغ را درون قیف بشکنید، سفیده از سوراخ قیف عبور کرده و زرده در بالای قیف باقی می‌ماند. – تخم‌مرغ را داخل ۱ نعلبکی بشکنید، سپس استکان را به طور وارونه روی زرده تخم‌مرغ گذشته و نعلبکی را برگردانید تا سفیده ها به […]

– بهترین راه، استفاده از یک قیف کوچک است. بدین ترتیب که تخم‌مرغ را درون قیف بشکنید، سفیده از سوراخ قیف عبور کرده و زرده در بالای قیف باقی می‌ماند.

– تخم‌مرغ را داخل ۱ نعلبکی بشکنید، سپس استکان را به طور وارونه روی زرده تخم‌مرغ گذشته و نعلبکی را برگردانید تا سفیده ها به داخل ظرف دیگری بریزد، در نتیجه زرده تخم‌مرغ داخل استکان باقی خواهد ماند.

– اگر هیچ وسیله‌ای در دسترس نداشتید، پوسته تخم‌مرغ را شکسته و محتویات آن را آهسته به داخل کف دست خود برگردانید. زرده تخم مرغ کف دست شما باقی مانده و سفیده از لای انگشتان به درون ظرفی که زیردست خود گذشته‌اید خواهد ریخت.

 

دانستن چند نکته سودمند در مورد زرده تخم‌مرغ

اگر قصد دارید زرده تخم‌مرغ پخته را برش بزنید، این خطر وجود دارد که خرد شده و به قطعات نامنظمی تبدیل شود. برای جلوگیری از این کار توصیه می‌کنیم قبل از بریدن زرده، ابتدا چاقو را در آب بسیار سرد فرو کرده و سپس اقدام به برش زدن کنید.

برای آنکه زرده تخم‌مرغ درست در وسط تخم‌مرغ‌ها قرار گیرد، هنگام پختن تخم‌مرغ‌ها در آب، آنها را هم بزنید.

چنانچه می‌خواهید زرده تخم‌مرغ را درسته و بدون پوست پخته و برای سالاد و یا به عنوان پیش غذا و غیره استفاده کنید، باید ابتدا زرده تخم‌مرغ را از سفیده جدا کنید و سپس آن را به آرامی درون آب قرار داده و در حدود ۱۰ دقیقه بپزید.

هیچ گاه زرده تخم مرغ یا تخم مرغ خام را ۱باره و مستقیماً به داخل ۱ مخلوط داغ نریزید. بلکه ابتدا اندکی از آن مخلوط داغ به تخم‌مرغ اضافه کنید. در این صورت حرارت زرده تخم‌مرغ را متعادل کرده و از بد شکل شدن و دلمه بستن تخم مرغ هنگام ترکیب با مخلوط داغ جلوگیری کرده‌اید.

ارسال دیدگاه