کد خبر : 507210

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ زمان : ۸:۰۶

دانستنی های پزشکی ( بسیار جالب )

– طولانی ترین دوره کما ۳۷ سال و ۱۱۱ روز محاسبه شده است. خانم الین اسپزیتو از فلوریدای آمریکا در سال ۱۹۴۱ در کما فرو رفت و در سال ۱۹۷۸ از حالت اغما درآمد و جان باخت. – طولانی ترین دوره بستری شدن در بیمارستان مربوط به خانم ملرتا نلسون است که در سال ۱۸۷۵ […]

– طولانی ترین دوره کما ۳۷ سال و ۱۱۱ روز محاسبه شده است. خانم الین اسپزیتو از فلوریدای آمریکا در سال ۱۹۴۱ در کما فرو رفت و در سال ۱۹۷۸ از حالت اغما درآمد و جان باخت.

– طولانی ترین دوره بستری شدن در بیمارستان مربوط به خانم ملرتا نلسون است که در سال ۱۸۷۵ در بیمارستانی در اوهایو بستری شد و در سال ۱۹۷۵ در سن ۱۰۳ سالگی پس از گذراندن ۹۹ سال در بیمارستان های مختلف از دنیا رفت.

– بیشترین تعداد تزریق مربوط به اقای ساموئل دیویدسون از انگلستان است. او از سال ۱۹۲۳ تاکنون حدود ۹۰۰/۷۸ بار تزریق انسولین داشته است.

– طولانی ترین عطسه : دانا گریفشر از انگلستان در سال ۱۹۸۱ شروع به عطسه کردن کرد. او در ۳۶۵ روز اول حدود یک میلیون عطسه کرد و پس از ۹۸۷ روز عطسه او متوقف شد.

– زنی ۴۲ ساله که عادت به بلعیدن اشیا داشت به علت داشتن دل درد به پزشک مراجعه کرد و پس از معاینه و عکسبرداری ۲۵۳۳ شیء متفاوت در معده او یافت شد.

ارسال دیدگاه