کد خبر : 2010

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ زمان : ۷:۰۰

دانستنی‌های مادران

بچه هایی که چاق هستند نوعی نگرانی برای مادران به وجود می‌آورند، اما در نظر داشته باشید که رژیم گرفتن برای هیچکس مناسب نیست، چه رسد به کودکان. اما بهترین کار پس از اینکه مطمئن شدید کودکتان سالم است، این است که یک فهرست غذایی تهیه کنید و از یک روش تغذیه مناسب استفاده کنید […]

بچه هایی که چاق هستند نوعی نگرانی برای مادران به وجود می‌آورند، اما در نظر داشته باشید که رژیم گرفتن برای هیچکس مناسب نیست، چه رسد به کودکان. اما بهترین کار پس از اینکه مطمئن شدید کودکتان سالم است، این است که یک فهرست غذایی تهیه کنید و از یک روش تغذیه مناسب استفاده کنید و توجه کنید که طبق یک برنامه ریزی خوب به بچه ها غذا دهید نه هروقت که دلشان خواست.

در زمره دانستنی های مادران نکات دیگری وجود دارد که بسیار حیاتی هستند.

در اغلب موارد بچه ها چیزهایی مثل دگمه، گیره پرده، قرص، یا حتی تیغ ماهی در گلویشان گیر میکند و حالت خفگی به آنها دست می‌دهد. در این هنگام اصلاً انگشت در حلق بچه‌ها نکنید بلکه آنها را از پا گرفته و سر و ته برای چند ثانیه نگه دارید، تکان دهید، به پشت او بزنید.

اگر کودک بزرگ بود، مثلاً ۸ سال به بالا؛ دستهایتان را در زیر قفسه سینه او قلاب کنید و محکم فشار دهید و بچه را در همین حال به جلو خم کنید؛ با فشاری که به زیر قفسه وارد می‌کنید هوای ریه به شدت به شی فشار می‌آورد و باعث خارج شدن آن می‌شود.

ارسال دیدگاه