کد خبر : 525922

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ زمان : ۲۰:۰۰

داعش ۱۰۰ هزار نفر نیرو دارد

سردار سرلشکر پاسدار “دکتر یحیی رحیم صفوی” دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح درباره تعداد تروریست‌های داعش و نحوه بروز آنها در منطقه غرب آسیا اظهار داشت: آمریکا عامل ایجاد داعش در منطقه غرب آسیاست. وی ادامه داد: تعداد اعضای داعش قریب به ۱۰۰ هزار نفر است که در […]

سردار سرلشکر پاسدار “دکتر یحیی رحیم صفوی” دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروهای مسلح درباره تعداد تروریست‌های داعش و نحوه بروز آنها در منطقه غرب آسیا اظهار داشت: آمریکا عامل ایجاد داعش در منطقه غرب آسیاست.

وی ادامه داد: تعداد اعضای داعش قریب به ۱۰۰ هزار نفر است که در بین ‌آن‌ها حداقل ۵ هزار چچنی وجود دارد که حقوقی معادل ۲ هزار دلار در ماه دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است تروریست‌های تفکیری داعش از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی به صورت جدی و با سازماندهی گسترده در عراق و سوریه و پس از آن در لیبی حضور یافتند از سال ۲۰۱۴ میلادی تروریست‌های داعش چهار استان “نینوا”،”صلاح الدین”،”الانبار” و “دیاله” را اشغال کردند و البته پس از این اتفاقات ارتش و نیروهای مردمی عراق با مقابله با داعش آنها را از مناطق راهبردی عقب راندند و عملیات علیه این گروه تروریستی همچنان ادامه دارد.

تروریست‌های تکفیری داعش با پیگیری اهداف ایالات متحده آمریکا و اسرائیل به دنبال ضربه زدن به زیرساخت‌ها و منافع راهبردی کشورهای اسلامی هستند.

منبع : افکارخبر
ارسال دیدگاه