کد خبر : 529569

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴ زمان : ۱۲:۰۰

داعش: روش سرنگونی هواپیمای روس را فاش می‌کنیم

گروه تروریستی داعش بار دیگر با مطرح کردن ادعای ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسی در شمال سینا تاکید کرد که ” در زمانی که خود بخواهد” سازوکار و ابزار سقوط این هوایپما را فاش خواهیم کرد. در پیام صوتی گروه تروریستی داعش که در حسابهای “عناصرجهادی” در شبکه ارتباط اجتماعی توییتر منتشر شد، آمده است […]

گروه تروریستی داعش بار دیگر با مطرح کردن ادعای ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسی در شمال سینا تاکید کرد که ” در زمانی که خود بخواهد” سازوکار و ابزار سقوط این هوایپما را فاش خواهیم کرد.
در پیام صوتی گروه تروریستی داعش که در حسابهای “عناصرجهادی” در شبکه ارتباط اجتماعی توییتر منتشر شد، آمده است که ” ازخشمتان بمیرید… ما به فضل الهی این هواپیما را ساقط کردیم و مجبور نیستیم که سازوکار سقوط آن را برملا کنیم”.
داعش افزود: “انشاءالله سازوکار و ابزارساقط کردن این هواپیما را در زمانی که خود می خواهیم و به گونه ای که خود می خواهیم، فاش خواهیم کرد”.
ولایت سینا شاخه مصری گروه تروریستی داعش پیشتر مسئولیت سرنگون کردن هواپیمای روسی که پس از ۲۳ دقیقه پرواز از فرودگاه شرم الشیخ، در هوا متلاشی شد، به عهده گرفت. بر اثر این حادثه ۲۲۴ سرنشین هواپیما درمسیر پترزبورگ کشته شدند.
داعش این اقدام را واکنشی به دخالت نظامی روسیه در سوریه عنوان کرد.
از زمان سقوط هواپیما، محققان تلاش می کنند بدانند که علت آن تصادفی یا یک اقدام عمدی بوده است.
داعش تاکید کرد که عملیات ساقط کردن هواپیما در سالروز بیعت ولایت سینا با “خلیفه مسلمانان” صورت گرفت که این سخن اشاره به بیعت ولایت سینا با ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در چنین روزی در سال گذشته دارد.
این گروه تروریستی بار دیگر تهدید کرد که دست به حملاتی در داخل روسیه خواهد زد.
منبع : پایگاه خبری شبکه العالم
ارسال دیدگاه