کد خبر : 526614

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ زمان : ۰:۰۱

داعش تهدید به برهم زدن مناسک حج کرد

چندی پیش در پی سقوط مرگبار جرثقیلی که منجر به کشته شدن ۱۷۰ زائر از کشورهای مختلف در مسجدالحرام شد، بی درایتی مسئولان آل سعود در حفظ امنیت و جان زائران را زیر سوال برد. این در حالی است که گروه تروریستی داعش به تازگی تهدید به فتح شهرهای مقدس مکه و مدینه و برهم […]

چندی پیش در پی سقوط مرگبار جرثقیلی که منجر به کشته شدن ۱۷۰ زائر از کشورهای مختلف در مسجدالحرام شد، بی درایتی مسئولان آل سعود در حفظ امنیت و جان زائران را زیر سوال برد. این در حالی است که گروه تروریستی داعش به تازگی تهدید به فتح شهرهای مقدس مکه و مدینه و برهم زدن مناسک حج کرده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس” نوشت: گروه تروریستی داعش، تلاش دارد که فعالیت‌های تروریستی خود را در عربستان سعودی گسترش دهد. داعش اعلام کرده است که با توجه به افزایش همکاری آمریکا و عربستان، قصد دارد که رژیم آل‌سعود را نابود کند. در این میان نگرانی مقامات آل‌سعود از تهدید داعش در مراسم حج بیشتر شده است.

اما مقامات سعودی ادعا دارند که گروه تروریستی داعش توانایی انجام حملات تروریستی ندارند و آنها در سطح بسیار اندکی در عربستان فعالیت دارند. در حالی که گروه تروریستی داعش چهار عملیات تروریستی در این کشور انجام داده و به صراحت تمام حملات را بر عهده گرفته است.

همچنین فهد ناظر” تحلیلگر سیاسی سابق سفارت عربستان سعودی در واشنگتن گفت: گروه تروریستی داعش تأکید کرده‌ که هدف اساسی آن‌ها عربستان سعودی است و آن‌ها سعی دارند مکه و مدینه را تحت کنترل کامل خود قرار بدهند.

1226041 210 داعش تهدید به برهم زدن مناسک حج کرد

در ادامه این خبرگزاری گفت: عملیات تروریستی عربستان که داعش بر عهده گرفته است، نشان می‌دهد که قدرت تروریستی آن‌ها در عربستان افزایش پیدا کرده است. چرا که یکی از این عملیات‌های تروریستی، در مسجدی که در منطقه‌ ابها مرکز پلیس مبارزه با تروریسم قرار دارد، انجام شده است. بخصوص که یکی از وظایف این نیروهای امنیتی، محافظت و برقراری امنیت در ایام و مراسم حج است.

منابع غربی مدعی شدند: اگر حمله‌ مستقیمی علیه حجاج صورت گیرد، ممکن است تلفات جانی و تخریب اماکن مقدس زیادی را به همراه داشته باشد. با این حال گروه تروریستی داعش اعلام کرده است که هیچگونه خط‌های قرمزی برای خود تعیین نکرده‌اند. ممکن است گروه تروریستی داعش نیروهای امنیتی در اطراف مکه و یا زائران ایرانی را مورد هدف قرار بدهند.

منبع : مشرق
ارسال دیدگاه