کد خبر : 528627

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ زمان : ۶:۰۴

داعشی ها روی هم اسلحه کشیدند

پیش بینی‌های کارشناسی حاکی از آزادسازی منطقه الشرقاط استان صلاح الدین و منطقه الحویجه استان کرکوک در آینده بسیار نزدیک و تداوم پیشروی ارتش در مناطق منتهی به شهر موصل – مقر داعش – است. مردم شهر موصل مرکز استان نینوا به علت جنایات وحشیانه داعش روزگار سختی را می گذرانند ولی این گروه تروریستی […]

پیش بینی‌های کارشناسی حاکی از آزادسازی منطقه الشرقاط استان صلاح الدین و منطقه الحویجه استان کرکوک در آینده بسیار نزدیک و تداوم پیشروی ارتش در مناطق منتهی به شهر موصل – مقر داعش – است.

مردم شهر موصل مرکز استان نینوا به علت جنایات وحشیانه داعش روزگار سختی را می گذرانند ولی این گروه تروریستی و تکفیری در این شهر گرفتار اختلافات درونی شده است. این اختلافات پس از هلاکت سرکرده نظامی منطقه الفتحه بیشتر شده است.
روزنامه “الصباح” عراق نوشت: داعش در استان الانبار هم دچار اختلافات درونی شده است به نحوی که داعشی ها به روی همدیگر اسلحه می کشند و یکدیگر را به خیانت و درز دادن اطلاعات مربوط به محل تجمع سرکردگان این گروه تروریستی متهم می‌کنند.
“رزاق محیبس” نماینده مجلس عراق امروز اعلام کرد : عملیات آزادسازی الشرقاط و الحویجه در چند روز آینده اجراء خواهد شد و این مناطق با کمک بسیج مردمی و عشایر در آینده بسیار نزدیک آزاد و پاکسازی می‌شود.
محیبس اظهار داشت: آزادسازی بیش از یک هزار کیلومترمربع از اراضی تحت تصرف داعش در عملیاتی  ۷۲ ساعته باعث تعجب دوست و دشمن شد . پالایشگاه بیجی در این عملیات آزاد شد . این پالایشگاه تأمین کننده اصلی سوخت مصرفی داعش بود و داعشی‌ها همچنین نفت این پالایشگاه را برای فراهم کردن هزینه های خود قاچاق می‌کردند.
حسن الساری و قیس الخزعلی دو فرمانده بسیج مردمی عراق نیز اعلام کردند ارتش و بسیج مردمی همچنان در چارچوب عملیات لبیک یا رسول الله ۲ در حال پیشروی به سوی شهر موصل هستند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه