کد خبر : 3232

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ زمان : ۷:۰۰

داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

ترفند‌های داشتن لب صورتی و زیبا   برای پیشگیری از هر گونه ترک و خشکی لب‌ها و داشتن لب‌هایی نرم و صاف و خوش رنگ، نکات مهمی‌که در ادامه ذکر شده است را بخوانید:   ۱- استفاده از آب چغندر، بهترین راه صورتی کردن لب به شکل طبیعی می‌باشد. چغندر به صورت حیرت آوری مؤثر […]

ترفند‌های داشتن لب صورتی و زیبا

 

برای پیشگیری از هر گونه ترک و خشکی لب‌ها و داشتن لب‌هایی نرم و صاف و خوش رنگ، نکات مهمی‌که در ادامه ذکر شده است را بخوانید:

 

۱- استفاده از آب چغندر، بهترین راه صورتی کردن لب به شکل طبیعی می‌باشد. چغندر به صورت حیرت آوری مؤثر است. برای انجام این کار، ابتدا چغندر را در مخلوط کن ریخته و کاملا آب آن را بگیرید. می‌توانید آب چغندر را در یخچال نگهداری کنید. روزی ۳ تا ۴ بار و به مدت ۲۰ دقیقه آب چغندر را روی لب‌های خود قرار دهید و سپس آن را بشویید. اگر قصد بیرون رفتن از منزل را دارید و نمی‌خواهید از رژلب استفاده کنید، بهتر است از آب چغندر استفاده نمایید. آن به شکل طبیعی لب‌های شما را خوش رنگ می‌سازد.

Beetroot Juice 300x300 داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۲- قبل از حمام، کمی‌روغن زیتون را به کمک یک پد پنبه ای به لب‌های خود بمالید. بعد از چند دقیقه لب‌های خود را بشویید و بگذارید خشک شوند. با این عمل، به هیچ بالم لبی در تمام طول روز، نیاز ندارید.

olive oil extra virgin داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

بطور مشابه می‌توانید از روغن میخک، برای لب‌های خود استفاده کنید که دارای خواص ضد عفونی کننده بوده و ترک‌های لب را ترمیم کرده و بهبود می‌بخشد.

۳- چهار یا پنج عدد گلبرگ رز قرمز را کاملا له کنید و لب‌های خود را با آنها بپوشانید. گلبرگ‌ها نه تنها فورا باعث قرمز شدن لب می‌شوند بلکه آن را نرم و صاف نیز می‌کنند. روزانه این عمل را ۲ تا ۳ بار انجام دهید. شما می‌توانید با مخلوط کردن گلبرگ‌های خرد شده با خامه شیر ( سرشیر) بالم لب تهیه کنید. فقط کافیست آنها را کاملا با هم مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی لب‌های خود قرار دهید. سپس لب‌های خود را بشویید. با این کار، لب‌ها نرم می‌شوند.

Rose and Petals 300x199 داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۴- به منظور نرم و خوش رنگ کردن لب‌هایتان می‌توانید از کره طبیعی نیز استفاده نمایید. روزانه ۲ تا ۳ بار لب‌ها را با کمی‌کره گرم ماساژ دهید. اینکار مؤثر خواهد بود.

۵-  روغن خردل، یک روش درمانی قدیمی‌برای بهبود لب‌های خشک است که هم اکنون تعداد کمی‌از این روش استفاده می‌کنند. قبل از خواب، چند قطره روغن خردل را روی ناف ریخته و آن را کمی‌ماساژ دهید و صبح روز بعد، نتیجه را ببینید. این روغن، لب‌های ترک خورده ای که دچار خونریزی شده اند را بهبود بخشیده و آنها را نرم و صاف می‌کند.ch داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۶- داشتن یک رژیم غذایی مناسب و سالم برای داشتن لب‌هایی نرم و صورتی بسیار مهم می‌باشد. غذاهایی غنی از ویتامین A را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید و روزانه آب زیادی بنوشید.

محصولات لبنی، میوه‌ها و آب میوه‌ها را به مقدار کافی مصرف کنید. از سیگار نیز اجتناب نمایید.

Fruit 300x240 داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۷-   برای داشتن لب‌هایی صاف و نرم و خوش رنگ، لایه برداری بسیار مهم می‌باشد. روغن زیتون و شکر را به مقدار مساوی کاملا با هم مخلوط کنید. به آرامی‌و به حالت ضربه ای این ترکیب را روی لب بگذارید. سپس به کمک یک مسواک، خیلی آرام لب‌هایتان را لایه برداری نمایید.

شما می‌توانید از ترکیب آب لیمو و شکر نیز برای لایه برداری استفاده کنید. اجازه دهید این ترکیب به مدت ۳۰ دقیقه روی لب بماند و سپس با یک مسواک آن ترکیب را روی لب بمالید تا پوست شما لایه برداری شود. سپس با آب سرد لب‌هایتان را بشویید.

از عسل و شکر نیز می‌توان به عنوان یک لایه بردار استفاده کرد. پس از بکار گیری آن، می‌توانید تأثیر عجیب و شگرف آن را ببینید.

t5h داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۸- چند قطره روغن نارگیل، آب لیمو و موم عسل را با هم ترکیب کنید. این ترکیب را گرم کرده و در یک ظرف شیشه ای بریزید. بیش از حد آن را گرم نکنید زیرا تأثیر خود را از دست می‌دهد. این ترکیب را می‌توانید در شیشه نگهداری کنید تا هر زمان که به آن نیاز داشتید از آن استفاده نمایید.

۹- موم عسل، روغن هسته زردآلو و روغن گل اشرفی را با هم خوب مخلوط کرده و کمی‌با بخار آن را گرم نمایید. سپس چند قطره اسانس پرتقال به آن اضافه نمایید. می‌توانید این ترکیب را در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

Honey Lemon Juice and Coconut Oil 300x300 داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

۱۰- موم عسل، روغن کرچک و روغن کنجد را در یک بخار پز با هم مخلوط نمایید. )می‌توانید آنها را بالای بخار نگه داشته تا کاملا با هم مخلوط شوند) چند قطره آب چغندر به آن اضافه نمایید. این ترکیب را برای استفاده‌های بعدی می‌توانید نگهداری کنید.

olive oil rancid0 300x195 داشتن لب‌های خوش رنگ و زیبا با روش خانگی

ارسال دیدگاه