کد خبر : 29949

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ زمان : ۷:۰۱

خودرویی که با نگاه صاحبش روشن و خاموش می‌شود + تصاویر

خودروی منحصر بفرد می‌تواند به کمک فناوری هوشمندی که در آن قرار داده شده است تنها با نگاه کاربر خود بدون نیاز به کلید استارت در آینده نزدیک روشن و خاموش شود. به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ شرکت خودرو سازی شورلت از ساخت یک خودروی فوق مدرن خبر‌ داده و آن را در نمایشگاه […]

خودروی منحصر بفرد می‌تواند به کمک فناوری هوشمندی که در آن قرار داده شده است تنها با نگاه کاربر خود بدون نیاز به کلید استارت در آینده نزدیک روشن و خاموش شود.
به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ شرکت خودرو سازی شورلت از ساخت یک خودروی فوق مدرن خبر‌ داده و آن را در نمایشگاه شانگهای کشور چین رونمایی کرده است.
3153703 416 خودرویی که با نگاه صاحبش روشن و خاموش می‌شود + تصاویر
گفتنی است، این خودرو به نام FNR که دارای درب‌های منحصر بفرد و چراغ‌های جلو کریستالی با پرتو نور لیزری قرار است در آینده توسط شورلت وارد بازارهای جهانی شود.
3153704 501 خودرویی که با نگاه صاحبش روشن و خاموش می‌شود + تصاویر
بررسی‌ها نشان می‌دهند، این خودرو دارای باتری برقی است و برای روشن کردن آن تنها لازم است فرد به صفحه جلوی خودرو نگاه کند و آنگاه نرم‌افزار تشخیص عنبیه چشم صاحب خودرو را شناسایی کرده خودرو روشن می‌شود.
3153705 790 خودرویی که با نگاه صاحبش روشن و خاموش می‌شود + تصاویر
از جمله مزایای این خودرو دارا بودن سنسور و رادار در سقف آن برای تعیین جهت و موقعیت خودرو در هر نقطه جغرافیایی است.
3153694 940 خودرویی که با نگاه صاحبش روشن و خاموش می‌شود + تصاویر
این خودرو توانایی حرکت بدون نیاز به راننده و به کمک روبات را دارا است و صندلی‌های جلوی آن می‌توانند ۱۸۰ درجه بچرخند و در مقابل صندلی ساکنین صندلی‌های عقب قرار بگیرند.
با وجود انتقادهای اخیر در زمینه خودروهای بدون راننده و امکان بروز سرگیجه، تهوع و خستگی میان سر‌نشیان، سازندگان این خودرو اعتقاد دارند نوع طراحی خودروی آن‌ها مانع از بروز این مشکل می‌شود.
شرکت شورلت هنوز زمان دقیق ساخت و راه اندازی این خودرو را اعلام نکرده است.
شرکت شورلت اعلام کرده طرح‌های جامعی برای ساخت خودروهای الکتریکی منطبق با نیازهای مشتری‌های خود در دست ساخت دارد.
ارسال دیدگاه