کد خبر : 3738

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ زمان : ۸:۱۶

سؤال و جواب مشاوره / خواهرم همسرش را دوست دارد اما …

سؤال : حدود یک سال است که خواهر ۲۱ ساله‌ام به عقد جوانی ۲۳ ساله در آمده است. اما از آنجایی که صفت خسیس بودن در این خانواده بارز است، هیچگاه برای خواهرم که همسرش است، هدیه ای خریداری نکرده است. خواهرم نیز به این خاطر که دائم با عروسهای دیگر خانواده مقایسه می‌شود، غصه […]

سؤال :

حدود یک سال است که خواهر ۲۱ ساله‌ام به عقد جوانی ۲۳ ساله در آمده است. اما از آنجایی که صفت خسیس بودن در این خانواده بارز است، هیچگاه برای خواهرم که همسرش است، هدیه ای خریداری نکرده است. خواهرم نیز به این خاطر که دائم با عروسهای دیگر خانواده مقایسه می‌شود، غصه می‌خورد. اینک به بهانه های مختلف تا دو سال دیگر جشن عروسی به تعویق افتاده است. خواهرم از این بابت ناراحت است اما به خاطر علاقه به همسرش سکوت اختیار کرده است. لطفا بگویید با توجه بهعلاقه شدید خواهرم و عکس العملهای سرد و بی‌تفاوتی که از جانب همسرش می‌بیند چکار باید انجام بدهد؟

م.پ از تهران

 

جواب :

حساسیت و توجه شما نسبت به مشکلات خانواده قابل تحسین است. همانطور که می‌دانید برای ابراز علاقه یکی از نشانه ها، هدیه خریدن و کادودادن به همدیگر است. چنانچه خواهر شما برای همسرش کادو گرفته ولی هرگز هدیه ای دریافت نکرده باشد، می‌تواند نشانه ی بی‌علاقه‌گی او باشد اما نمی‌توان ۱۰۰ درصد این نظر را داد. چه بسا در بعضی خانواده ها عادت به هدیه دادن زیاد نیست و راههای دیگری را برای ابراز علاقه انتخاب می‌کنند. حال شما باید ببینید همسر خواهرتان به چه طریقی تمایل به علاقه مندی خود را نشان می‌دهد. اگر هیچ وقت و به هیچ طریقی توجه نشان نمی‌دهد پس می‌توانید او را بی‌علاقه بدانید و خواهرتان در تصمیم خود تجدیدنظر کند. چراکه در ازدواج وجود علاقه ی دو طرف بسیار مهم است و علاقه یک‌جانبه از لحاظ روحی صدمه زننده است.

ارسال دیدگاه