کد خبر : 528549

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ زمان : ۱۸:۰۰

خوانندگی کارگردان دهدشتی در کره جنوبی

هفته گذشته بود که خبر موفقیت کارگردان جوان دهدشتی در جشنواره فیلم بوسان کره جنوبی بر روی سایت های خبری قرار گرفت و پس از مدتی یک کلیپ از آواز خوانی این کارگردان لر زبان  هنگام دریافت جایزه اش پخش شد. هادی محقق کارگردان فیلم «ممیرو» که توانست در بیستمین جشنواره­ بین ­المللی فیلم بوسان […]

هفته گذشته بود که خبر موفقیت کارگردان جوان دهدشتی در جشنواره فیلم بوسان کره جنوبی بر روی سایت های خبری قرار گرفت و پس از مدتی یک کلیپ از آواز خوانی این کارگردان لر زبان  هنگام دریافت جایزه اش پخش شد.
هادی محقق کارگردان فیلم «ممیرو» که توانست در بیستمین جشنواره­ بین ­المللی فیلم بوسان جایزه­ اصلی جشنواره را مشترکا با فیلم «درخت گردو» از قرقیزستان از آن خود کند، پس از دریافت جایزه­ خود کاری کرد که جمعیت چند صد نفری مجموعه­ باشکوه سینمایی بوسان برای چند لحظه مبهوت حرکت جالب و مبتکرانه­ ای شوند که هادی محقق انجام داد.
او پس از دریافت جایزه­ ارزشمند جشنواره­ بوسان، و بعد از سلام و تشکر از هیات داوران و برگزارکنندگان جشنواره، به یکباره آوازی لری را در میان حیرت تماشاگران خواند! حرکتی جسورانه و تحسین­ برانگیز که تماشاگران را به وجد آورد و آنها را برای چندین ثانیه به تشویق فراوان واداشت. آوازی فولکلوریک که کنجکاوی عده­ای را نیز برانگیخته بود و پس از پایان مراسم از اینکه آهنگ به چه شهر و زبانی تعلق دارد سوال می­کردند و از معنی شعری که خوانده شده.
و به این صورت هادی محقق به جای صحبتی شاید طولانی بعد از دریافت جایزه، تنها آوازی دلنشین را خواند و به نوعی تمام احساس خود را در آن آواز بیان کرد.
فیلم هادی محقق امسال در بیستمین جشنواره­ فیلم بوسان مورد استقبال فراوانی از منتقدان و تماشاگران قرار گرفت و نهایتا هم دو جایزه­ی فیپرشی (انجمن بین­المللی منتقدان) و جایزه­ اصلی بخش رقابتی جشنواره (جریان­های نو) را آن خود کرد.

منبع : تابناک
ارسال دیدگاه