کد خبر : 523616

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ زمان : ۱۸:۰۹

خلبانی که صدام پیکرش را دو نیم کرد

جام جم : جوون ترین استاد خلبان نیروی هوایی ارتش بود، در ۲۵ سالگی استاد خلبان جنگنده اف ۵ شد و در ۲۷ سالگی به درجه سرگردی رسید و جزو افسران ارشد نیروی هوایی شد. شهید بابایی و شهید اردستانی جزو شاگرداش بودند. در سال ۱۳۴۷ برای تکمیل دوره خلبانی به آمریکا رفت و بین […]

جام جم : جوون ترین استاد خلبان نیروی هوایی ارتش بود، در ۲۵ سالگی استاد خلبان جنگنده اف ۵ شد و در ۲۷ سالگی به درجه سرگردی رسید و جزو افسران ارشد نیروی هوایی شد.

شهید بابایی و شهید اردستانی جزو شاگرداش بودند. در سال ۱۳۴۷ برای تکمیل دوره خلبانی به آمریکا رفت و بین ۴۰۰ دانشجوی خلبانی از کشورهای مختلف، رتبه اول رو کسب کرد و دانشجوی نمونه شد.

با شروع جنگ به کابوس صدام تبدیل شده بود و بیشتر تلمبه خونه ها و نیروگاه های برق عراق رو از کار انداخته بود.

طرح های عملیاتیش باعث شده بود صادرات روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه نفت عراق به صفر برسه؛ واسه همین وقتی بعد از بمبارون پادگان «العقره» عراق، اسیر گرفتنش، به دستور صدام برای ایجاد رعب و وحشت تو دل خلبان های ما، به فجیع ترین وضع شهیدش کردن و بعد بدنش رو دو نیم کردن و یک نیمه اش رو در نینوا و نیمه دیگرش رو در موصل دفن کردن.

بعدها روی این جنایت سرپوش گذاشتن و تا چند سال از اعلام سرنوشتش خودداری کردن تا این که بالاخره بعد از سال ها دوری از وطن، در سال ۱۳۸۱ پیکر پاکش به میهن بازگشت و به شکل باشکوهی تشییع و تدفین شد.

 

 

شهید سید علی اقبالی دوگاهه

 

 

 

 

dogaheh خلبانی که صدام پیکرش را دو نیم کرد

.

dogaheh jpg7  خلبانی که صدام پیکرش را دو نیم کرد

ارسال دیدگاه