کد خبر : 524427

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ زمان : ۱۶:۰۰

خطر خودکشی در کمین این دسته از زنان

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، محققان بیمارستان عمومی ماساچوست می‌گویند خطر خودکشی در بین زنانی که روابط اجتماعی بالایی دارند، پایین است. زنان متاهل تعاملات اجتماعی بیشتری داشته و در وقایع مذهبی یا اجتماعی بیشتری شرکت می‌کنند. برای این دسته از زنان احتمال اندکی وجود دارد که دست به خودکشی بزنند. طی این […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، محققان بیمارستان عمومی ماساچوست می‌گویند خطر خودکشی در بین زنانی که روابط اجتماعی بالایی دارند، پایین است.
زنان متاهل تعاملات اجتماعی بیشتری داشته و در وقایع مذهبی یا اجتماعی بیشتری شرکت می‌کنند. برای این دسته از زنان احتمال اندکی وجود دارد که دست به خودکشی بزنند.
طی این پژوهش، محققان ۲۷ هزار و ۶۰۷ پرستار ۴۶ تا ۷۱ ساله را به منظور درک رابطه بین خودکشی و تعامل اجتماعی مورد بررسی قرار دادند.
داده‌های پرستاران در رابطه با روابط اجتماعی آنان از سال ۱۹۹۲ تا موقع مرگ و تا ژوئن ۲۰۱۰ مورد بررسی قرار گرفت.
مباحثی مربوط به وضعیت تأهل، اندازه شبکه اجتماعی افراد، تناوب برقراری ارتباط با موضوعات اجتماعی، شرکت در فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی به عنوان معیاری در سنجش تعامل اجتماعی افراد در نظر گرفته شد.
پژوهشگران متوجه شدند که خطر خودکشی در بین افرادی که در رده‌های بالایی برای تعاملات اجتماعی قرار داشتند، بسیار کمتر محتمل بود.
این پژوهش در مجله ” JAMA Psychiatry” منتشر شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه