کد خبر : 525218

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴ زمان : ۰:۰۱

خطرناک‌ترین سَمّ دنیا در کنسرو

عضو بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به هشدار نسبت به میکروب لباس‌های پوشاک تاناکورا گفت: باکتری «کلستردیوم بوتولینوم» یا سم کنسرو نیز در حالت عادی هیچ خطری ندارد اما در شرایطی خاص می‌تواند خطرناک‌ترین سم دنیا شود. محمدرضا ناظر عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: یکی از شیوه‌های بیوتروریسم که آمریکا در […]

عضو بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به هشدار نسبت به میکروب لباس‌های پوشاک تاناکورا گفت: باکتری «کلستردیوم بوتولینوم» یا سم کنسرو نیز در حالت عادی هیچ خطری ندارد اما در شرایطی خاص می‌تواند خطرناک‌ترین سم دنیا شود.

محمدرضا ناظر عضو سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اظهار کرد: یکی از شیوه‌های بیوتروریسم که آمریکا در گذشته علیه سرخپوستان استفاده کرد توزیع پتو و پوشاک آلوده بود و این موجب شد جمعیت کثیری از سرخپوستان از بین بروند.
این متخصص عفونی ادامه داد: امروزه نیز در جامعه خود با پدیده پوشاک تاناکورا، لباس‌هایی ارزان‌قیمت و دست دوم که منبع ورود آنها مشخص نیست، مواجه هستیم که ممکن است این نوع لباس‌ها نیز به میکروب‌های مختلف آلوده باشند.
وی تصریح کرد: در واقع این توانایی وجود دارد که از این لباس‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال بیماری استفاده شود و به میکروب‌های مختلف آلوده شوند، ممکن است میکروب‌ها در ابتدا بیماری‌زا نباشند، یعنی میکروب بیماری به‌صورت غیرفعال تزریق شود، اما بر اثر یک‌سری شرایط محیطی، زمانی و یا توسط یک عامل ثانویه فعال شوند.
وارد کردن لباس تاناکورا مغایر با اقتصاد مقاومتی است

منبع : شفاف
ارسال دیدگاه