کد خبر : 530789

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ زمان : ۱۸:۰۰

خزانه‌داری آمریکا: تحریم‌های ایران، بعد از اجرای برجام پابرجا می‌مانند

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، در یادداشتی که روی وب‌سایت این نهاد قرار گرفته بار دیگر تصریح کرده که دسته زیادی از تحریم‌های ضد ایرانی حتی بعد از روز اجرای «برجام» پابرجا می‌مانند. «بستی باروسا»، متخصص امور رسانه‌ای خزانه‌داری آمریکا این یادداشت را با هدف رفع پاره‌ای شبهات درباره مبادلات تجاری با ایران، در شرایط […]

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، در یادداشتی که روی وب‌سایت این نهاد قرار گرفته بار دیگر تصریح کرده که دسته زیادی از تحریم‌های ضد ایرانی حتی بعد از روز اجرای «برجام» پابرجا می‌مانند.

«بستی باروسا»، متخصص امور رسانه‌ای خزانه‌داری آمریکا این یادداشت را با هدف رفع پاره‌ای شبهات درباره مبادلات تجاری با ایران، در شرایط توافق هسته‌ای با این کشور نوشته است.

وی با اشاره به اینکه رئوس کلی دستورالعمل‌های قابل اجرا درباره مقررات تحریم‌های ایران مشخص است می‌نویسد: «اول اینکه، دولت آمریکا برای انجام فعالیت‌های تجاری مجاز مانع‌تراشی نخواهد کرد. دوم اینکه، تحریم‌های آمریکا، حتی بعد از روز اجرا، به دلیل نگرانی‌های خارج از برنامه هسته‌ای ایران، پابرجا خواهد ماند.»

«باروسا» در بخش دیگر این یادداشت خاطرنشان می‌کند برخی مبادلات تجاری اعم از فروش قطعات یدکی هواپیما و واردات فرش ایران مشمول قوانین تحریمی آمریکا نمی‌شود.

ارسال دیدگاه