کد خبر : 527304

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷ زمان : ۱۴:۰۰

خبرهای هیجان انگیز ناسا از مریخ

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) قصد دارد از یک “یافته علمی قابل توجه” درباره مریخ رونمایی کند. شاید در نگاه اول این خبر آنقدرها هم جذاب نباشد اما اگر بدانید برای اعلام این خبر ناسا یک همایش ویژه ترتیب داده و از رسانه های سراسر جهان برای شرکت و […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سازمان فضایی آمریکا (ناسا) قصد دارد از یک “یافته علمی قابل توجه” درباره مریخ رونمایی کند. شاید در نگاه اول این خبر آنقدرها هم جذاب نباشد اما اگر بدانید برای اعلام این خبر ناسا یک همایش ویژه ترتیب داده و از رسانه های سراسر جهان برای شرکت و پوشش دادن آن دعوت کرده حتما نظرتان تغییر خواهد کرد.

کره مریخ خبرهای هیجان انگیز ناسا از مریخ

همان طور که گفتیم این همایش دوشنبه در ساعت ۷ غروب به وقت ایران برگزار می شود و می توانید پخش مستقیم آن را از کانال ناسا نیز دنبال کنید. همچنین به گزارشگران رسانه های مختلف اجازه داده شده تا هم سوالات خود را به صورت حضوری و هم از طریق تماس تلفنی از برگزار کنندگان بپرسند. اگر شما هم سوالی در این زمینه دارید می توانید با استفاده از هشتگ askNASA# آن را به گوش ناسا برسانید. متاسفانه (یا خوشبختانه) سیاست کاری ناسا شبیه به شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند نیست و آنها پیش از آغاز مراسم هیچ اطلاعات بیشتری درباره خبر ویژه ای که برای مردم دارند فاش نخواهند کرد. اگر اخبار فضایی و مرتبط با ناسا را دنبال کنید حتما با اسامی افراد شرکت کننده در مراسم ویژه آشنا خواهید بود؛ مایکل مه یر سرگروه برنامه تحقیقاتی مریخ در مرکز ناسا، لوندرا اویا از موسسه تکنولوژی جورجیا در آتلانتا، ماری بث ولیهلم از مرکز تحقیقات Ames ناسا در کالیفرنیا و آلفرد مک اوین، مدیر تحقیقات مطالعات علوم تصویربرداری با کیفیت بالا (HiRISE) از دانشگاه آریزونا. برگزاری چنین همایشی برای اولین بار نیست که از سوی ناسا اتفاق می افتد. اما دفعات قبل هر بار اکتشافات ویژه ای وجود داشته اند. برای مثال در جولای گذشته ناسا همایش مشابهی را برای اعلام خبر رسمی کشف Kepler-452b که به زمین دوم مشهور شد برگزار کرد. البته نباید انتظار پیدا کردن حیات بر روی مریخ را داشته باشید اما مطمئنا خبرهایی که فردا منتشر می شوند بسیار هیجان انگیز بوده و ارزش چنین مراسمی را خواهند داشت.

ارسال دیدگاه