کد خبر : 31116

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ زمان : ۷:۰۰

حکم سرکرده عرفان حلقه بزودی صادر می‌شود

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن […]

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

1017698 421 حکم سرکرده عرفان حلقه بزودی صادر می‌شود

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، نهم اردیبهشت ماه را برای محاکمه طاهری تعیین کرد و روز چهارشنبه دو هفته گذشته، به اتهام سرکرده فرقه انحرافی حلقه مبنی بر افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد رسیدگی شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا دادگاه حکم این پرونده را صادر کرده است یا خیر، گفت: شعبه رسیدگی‌کننده به ما یک هفته مهلت داده لایحه آخرین دفاع خود را تحویل دهیم و تا روز دوشنبه هفته جاری (۲۱ اردیبهشت) لایحه دفاعیه خود را خواهم داد.

به‌گفته وی بعد از تحویل لایحه آخرین دفاع و مطالعه آن توسط قاضی، دادگاه در خصوص این پرونده تصمیم خود را اتخاذ می‌کند.

علیزاده طباطبایی مدعی است تمام فعالیت‌های موکلش تا لحظه‌ای که بازداشت شده، قانونی و با اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح بوده است.

به گزارش تسنیم، اخیراً نیز ۱۲ نفر از مسترهای فرقه انحرافی عرفان حلقه، در مجموع به ۲۴ سال زندان و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه به‌دلیل تحصیل مال نامشروع محکوم شدند.

منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه