کد خبر : 531151

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ زمان : ۱۴:۰۰

حکم اعدام آیت الله النمر لغو شد!

مهدی الصمیدعی شیخ اهل تسنن اعلام کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با عفو شیخ نمر النمر روحانی شیعه موافقت کرد؛ خبری که هنوز مقامات رسمی عربستان سعودی آن را تائید نکردند. «مهدی الصمیدعی» شیخ اهل تسنن عراق اظهار داشت، ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با درخواست عفو شیخ نمر النمر روحانی […]

مهدی الصمیدعی شیخ اهل تسنن اعلام کرد که ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با عفو شیخ نمر النمر روحانی شیعه موافقت کرد؛ خبری که هنوز مقامات رسمی عربستان سعودی آن را تائید نکردند.

«مهدی الصمیدعی» شیخ اهل تسنن عراق اظهار داشت، ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با درخواست عفو شیخ نمر النمر روحانی شیعه محکوم به اعدام، موافقت کرد.

الصمیدعی در اظهاراتی مطبوعاتی توضیح داد که درخواست عفو شیخ نمر را به ملک سلمان تحویل دادیم و «او به منظور حفظ و حدت مسلمانان و جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان به آنان با درخواست ما موافقت کرد».

وی با بیان اینکه از حمایت گسترده اهل تسنن برخوردار است، ضمن اشاره به ارسال نامه فوری به پادشاه عربستان مبنی بر درخواست موافقت با عفو شیخ نمر گفت که این اقدام به نفع کشور بوده و از فساد جلوگیری می کند.

بر اساس این گزارش، در نامه به ملک سلمان آمده است: ما اهل تسنن عراق درخواست عفو شیخ نمر را مطرح کرده و امیدواریم این کار موجب ثبات و احقاق حقوق و برطرف شدن ظلم و برپایی عدل شود و کینه و نفرت را به برادری و دوستی تبدیل کند.

هنوز مسئولان سعودی صحت این خبر را تایید نکره اند.

این در حالی است که دادگاه عربستان در سال ۲۰۱۴ ضمن محکوم کردن شیخ نمر النمر به « فتنه انگیزی» در کشور، حکم اعدام او را صادر کرد.

در این میان منابع آگاه در جمعیت فقهی روحانیون سرشناس اهل تسنن عراق اظهار داشتند که شیخ مهدی الصمیدعی در تلاش برای جلب رضایت دولت است به این امید که پست مفتی اهل تسنن عراق به او سپرده شود.

این در حالی است که نبود توافق بر سر تعیین یک نفر به عنوان مفتی اهل تسنن عراق موجب شده است این پست ‌سال‌ها خالی بماند.

منبع : روزنامه القدس العربی
ارسال دیدگاه