کد خبر : 531232

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ زمان : ۱۶:۰۰

حمله شدیداللحن دو کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا به ایران

«لیندسی گراهام» و «تد کروز» دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا که سودای ورود به کاخ سفید را دارند، امروز در میان هوادارانشان در «ائتلاف یهودی‌های آمریکا» در خصوص برنامه‌های اجرایی خود سخن گفتند. اول نوبت کروز بود، وی ابتدا به حادثه دیروز تیراندازی در ورزشگاه گلف در ایالت کالیفرنیا پرداخت و گفت: «همه نگران‌ایم که مبادا […]

«لیندسی گراهام» و «تد کروز» دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا که سودای ورود به کاخ سفید را دارند، امروز در میان هوادارانشان در «ائتلاف یهودی‌های آمریکا» در خصوص برنامه‌های اجرایی خود سخن گفتند.
اول نوبت کروز بود، وی ابتدا به حادثه دیروز تیراندازی در ورزشگاه گلف در ایالت کالیفرنیا پرداخت و گفت: «همه نگران‌ایم که مبادا این هم یک نمود دیگر از تروریسم و افراط گرایی اسلامی باشد.»
«معلولان سید فاروق» ۲۸ ساله و «تشفین مالک» ۲۷ ساله، زن و شوهری که در این حادثه دست داشته‌اند، مسلمان بوده‌اند ولی هنوز مشخص نشده که آیا آنها به دلیل مشکلات شخصی خود با قربانیان به این کار دست زده‌اند یا یک اقدام تروریستی در کار بوده است.
کروز این حمله خونبار را «جنگ با آمریکا» ارزیابی کرد و با استفاده از همین دستاویز، اوباما را رئیس‌جمهوری غیرجنگی خواند و گفت «به رئیس‌جمهوری برای زمان جنگ نیاز داریم.»
این سناتور جمهوری‌خواه در توجیه موضع ضداوبامایی خود گفت: «وقتی رئیس‌جمهور می‌گوید دولت اسلامی (داعش، یک پدیده) اسلامی نیست، این را فقط می‌توان یک موضع احمقانه دانست.»
سناتور تد کروز در ادامه به اقدامات آتی خود در مقابل توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در صورت رئیس‌جمهور شدن، پرداخت.
کروز گفت: «در اولین روز، این توافق هسته‌ای وحشتناک با ایران را پاره پاره می‌کنم.»
این سناتور جمهوری‌خواه در ادامه، انتخابات ریاست‌جمهوری آینده و لزوم رأی دادن آمریکایی‌ها به حزب خود را نیز به پرونده هسته‌ای ایران گره زد و با نام بردن از آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب گفت: «رأی به یک دموکرات یعنی رأی به بمب اتمی برای آیت‌الله خامنه‌ای.»
در ادامه نوبت یک جمهوری‌خواه دیگر یعنی سناتور لیندسی گراهام شد. لیندسی شروعی طوفانی داشت و با سخنی که تشویق حضار را در پی داشت، گفت: «اگر من به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شوم، شاید اولین کابینه تمام‌یهودی آمریکا را داشته باشیم.»
گراهام هم در خصوص توافق هسته‌ای سخن گفت. وی این توافق را ضامن دستیابی ایرانیان به بمب اتم ارزیابی کرد و گفت: «اگر ایران به بمب اتم دست پیدا کند، هلوکاست دوم رخ خواهد داد.»
هلوکاست واقعه‌ای است که صهیونیست‌ها اصرار دارند بخشی از تاریخ است و طی آن میلیون‌ها یهودی در کوره‌های آدم‌سوزی نازی‌ها در طی جنگ جهانی دوم، کشته شدند. شک و تردید در این خصوص و تحقیق با جهت رد این «واقعه تاریخی» اما در اروپا و آمریکا جرم محسوب می‌شود و می‌تواند ادامه تحقیقات را به سلولی در زندان موکول کند.
جمهوری‌خواهان در میان خود هم برای رسیدن به کرسی ریاست‌جمهوری رقابت دارند. لیندسی گراهام امشب انتقادات خود را متوجه یکی از رقبای خیلی جدی یعنی «دونالد ترامپ» کرد و گفت: «داعشی‌ها عاشق ترامپ هستند زیرا او (با حرف‌هایش) این فرصت را برای داعش ایجاد می‌کند که مردم را با خود همراه کنند.»
سناتور گراهام به یک چهره سیاسی دیگر آمریکا هم حمله کرد. هدف دوم «جان کری» وزیر خارجه آمریکا بود.
گراهام در انتقاد از نحوه انعقاد توافق هسته‌ای با ایران گفت: «هیچ‌وقت نگذارید کسی با ایرانیان مذاکره کند که حتی برای خرید یک ماشین هم، مذاکره نکرده است.»
ارسال دیدگاه