کد خبر : 524441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ زمان : ۰:۰۱

حمله تروریست‌ها به مرز غربی ایران

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حمله محدود و کور گروهک تروریستی “پژاک” به یک پاسگاه مرزی مورد توجه رسانه‌های فارسی زبان غربی قرار گرفت. بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) نوشت: شب گذشته (پنجشنبه) افراد مسلح به یک پاسگاه در مریوان، در استان کردستان ایران، حمله و به آن شلیک کرده‌اند. رسانه فارسی زبان […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حمله محدود و کور گروهک تروریستی “پژاک” به یک پاسگاه مرزی مورد توجه رسانه‌های فارسی زبان غربی قرار گرفت.

بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN) نوشت: شب گذشته (پنجشنبه) افراد مسلح به یک پاسگاه در مریوان، در استان کردستان ایران، حمله و به آن شلیک کرده‌اند.

رسانه فارسی زبان انگلیس که به اخبار گروه‌های تروریستی اطراف ایران علاقه زیادی دارد، در ادامه آورده است: شاخه نظامی “حزب حیات آزاد کردستان” (پژاک)، با قبول مسئولیت حمله گفته است در آن ۲۰ نفر از نیروهای ایرانی کشته شده‌اند. این ادعا از طرف مقام‌های رسمی ایرانی تایید نشده است.

شاخه نظامی پژاک گفته این حمله را به این خاطر انجام داده است که نیروهای سپاه به چریک‌های [تروریست‌ها] آنان حمله کرده‌اند و این “نقض محرز آتش‌بس” بوده است.

گفتنی است پژاک از سال ۱۳۹۰ که دیگر توان رویارویی با مرزبانان ایرانی را نداشت، به طور یک جانبه اعلام آتش بس کرد، اما هر از گاهی عملیات‌های تروریستی کور علیه ایران انجام می‌دهد.

به نوشته بی بی سی، سپاه پاسداران در همان مقطع این آتش‌بس را به خاطر مبهم بودن رد کرد و گفت نیروهای پژاک باید به طور کامل از ایران بیرون بروند.

علیرضا آشناگر، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان به ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، گفته است حمله پنجشنبه شب “چند شلیک کور” بوده و تلفات جانی به دنبال نداشته است.

آقای آشناگر گفته است در این حمله “خسارت بسیار جزیی در ابعاد مالی به پاسگاه وارد شده است که قابل توجه نیست.”

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفته است در سفر اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور به استان کردستان، هزار میلیارد تومان به توسعه اقتصادی این استان اختصاص داده شده و این مساله “به مذاق دشمنان خوش نیامده و قصد دارند با چنین عملیات های کورکورانه ، مانع حضور سرمایه گذاران در منطقه و توسعه استان شوند.”

منبع : جام نیوز
ارسال دیدگاه