کد خبر : 1920

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۵ زمان : ۷:۰۰

حقه جالب شرکت بازی‌سازی موجب شد تا کپی بازها خودشان را لو بدهند

شرکت یوبی سافت، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی در سراسر جهان است و بازی‌های این شرکت معمولا با استقبال بسیار بالایی از سوی مخاطبین جهانی روبرو می‌شود ولی این محبوبیت به موارد دیگری نیز منجر شده است که برای نمونه می‌توان گفت که تمامی شرکت‌های بازی‌سازی مشهور با مشکل سرقت بازی‌هایشان روبرو خواهند شد. در […]

شرکت یوبی سافت، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی‌سازی در سراسر جهان است و بازی‌های این شرکت معمولا با استقبال بسیار بالایی از سوی مخاطبین جهانی روبرو می‌شود ولی این محبوبیت به موارد دیگری نیز منجر شده است که برای نمونه می‌توان گفت که تمامی شرکت‌های بازی‌سازی مشهور با مشکل سرقت بازی‌هایشان روبرو خواهند شد. در این میان حقه جالب شرکت بازی‌سازی موجب شد تا کپی بازها خودشان را لو بدهند و این ماجرا توجه بسیاری از شرکت‌های بازی‌سازی را به خود جلب کرد.

 

ماجرا از این‌ قرار است که به‌تازگی نسخه جدید بازی محبوب فار کرای به بازار جهانی عرضه شده است ولی این بازی مشهور به‌دفعات با دانلود غیرقانونی روبرو شده ولی یکی از طراحان خوش‌فکر شرکت سازنده تصمیم گرفت تا با ایجاد یک ساختار خاص موجب شود تا گیمرهایی که از نسخه غیرقانونی استفاده می‌کنند، در شبکه‌های اینترنتی خود را لو بدهند.

 

این طراح برجسته که آلکس هاچسون نام دارد، در یک توئیت این موضوع را فاش کرد: «گیمرهای پی سی باز، کسانی که در اینترنت از محدودیت تنظیمات محدوده دید گله کرده بودید، شما در حال بازی با نسخه غیرقانونی هستید.»

 

این شرکت این موضوع را به نحوی انجام داده است که این تنظیمات در یک بسته به‌روزرسانی به بازی افزوده شده‌اند تا تنها کاربرانی که بازی اصلی را دارند از آن استفاده کنند و به‌این‌ترتیب کسانی که نسخه تقلبی را داشته‌اند، در فروم‌های اینترنتی شروع به غر زدن از امکانات ضعیف بازی و کمبود محدوده دید در آن کرده‌اند درحالی‌که نمی‌دانستند که در حال لو دادن خودشان هستند.

 

شرکت سازنده بازی قصد برخورد با این افراد را ندارد ولی اینکه این افراد در جوامع بازی و بین خود گیمرها شناسایی شده‌اند، می‌تواند به‌عنوان یک عامل روان‌شناختی بازدارنده برای سرقت بیشتر بازی‌های کامپیوتری عمل کند. برای خوانندگانی که نمی‌دانند در پایان باید یادآور شویم که در دنیای نرم‌افزارهای کامپیوتری استفاده از نسخه‌های غیرمجاز با عبارت پایرسی یا در حقیقت دزدی دریایی شناخته می‌شود و شرکت‌های بسیاری برای مبارزه با این موضوع تلاش می‌کنند و حتی در بسیاری از کشورها دستگیری فردی که از این نوع نرم‌افزارها استفاده کرده باشد، می‌تواند با زندان همراه گردد.

 

منبع : سایت آی‌تی رسان

ارسال دیدگاه