کد خبر : 528478

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ زمان : ۱۲:۰۰

حضرت رقیه (س) چهره واقعی حکومت بنی‌امیه را آشکار کرد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جهالت دشمن سبب اثبات حقانیت اهل بیت (ع) شد گفت: اقدامی که حکومت بنی امیه در برخورد با حضرت رقیه (س) انجام داد سبب افشای چهره واقعی آن‌ها شد و رسوایی آن‌ها را در پی داشت. آیت‌ الله محسن فقیهی با اشاره به فرا رسیدن سومین […]

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جهالت دشمن سبب اثبات حقانیت اهل بیت (ع) شد گفت: اقدامی که حکومت بنی امیه در برخورد با حضرت رقیه (س) انجام داد سبب افشای چهره واقعی آن‌ها شد و رسوایی آن‌ها را در پی داشت.

آیت‌ الله محسن فقیهی با اشاره به فرا رسیدن سومین روز از ماه محرم که مصادف با شهادت حضرت رقیه (س) است اظهار داشت: تاریخ عاشورا دارای حوادث زیادی است که برای بشریت درس عبرت است که باید با الگوگیری از آن‌ها در مسیر رضای الهی گام برداریم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: موضوع اول واقعه عاشورا جنبه عمومی آن است که مسئله شجاعت و رشادت از نظر دنیا یک کار عادی بوده ولی یک سری حوادث و وقایعی در تاریخ عاشورا اتفاق افتاده که جنبه انسانی و اخلاقی برای تمام عالم دارد و از نظر همه جوامع بشری محکوم است.

آیت‌الله فقیهی با بیان اینکه جریان عاشورا دارای وقایع سخت و دردناکی بود بیان کرد: در واقعه عاشورا جریان حضرت علی اصغر (ع) یک مسئله‌ای بود که از نظر همه عالمیان محکوم است، بچه شیرخواره‌ای که تشنه آب است و به جای اینکه سیراب شود به شهادت می‌رسد.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: حضرت رقیه (س) دختر بچه‌ای بود که حکومت بنی امیه برای آزار این دختر سر بریده پدرش را در مقابلش قرار داد، اقداماتی که حکومت بنی امیه در خرابه شام انجام داد؛ توسط همه علمای عالم محکوم شد و اقداماتی این حکومت کثیف درس عبرتی برای اسلام شد.

وی با بیان اینکه در برخورد و رفتارهای خود با دیگران باید اصول اسلامی و اخلاقی را رعایت کنیم گفت: در همه موارد نیازمند این موضوع هستیم که از حوادث درس عبرت بگیریم واین موضوع را بدانیم که فداکاری‌هایی که برای اسلام انجام می‌شود به دلیل حوادث عاشورا است و پایداری اسلام نیز در گرو نهضت عاشورا است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم حفظ شعائر مذهبی و تبیین آن گفت: باید فعالیت‌های حضرت زینب (ع) در عاشورا تبیین شود و به همه عالم بگوییم که حضرت رقیه (س) چه گناهی داشته که در خرابه شام مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به شهادت می‌رسد.

آیت الله فقیهی با بیان اینکه جهالت دشمن سبب اثبات حقانیت اهل بیت (ع) شد بیان کرد: اقدامی که حکومت بنی امیه در برخورد با حضرت رقیه (س) انجام داد سبب افشای چهره واقعی آن‌ها شد و رسوایی آن‌ها را در پی داشت و مردم شام این موضوع را متوجه شدند که بنی امیه چه عناصر کثیفی هستند که دست به جرم و جنایت می‌زنند، خطبه حضرت زینب(س) در شام موثر واقع شد و سبب شد مردم با اظهار پشیمانی به اهل بیت (ع) برگردند.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه