کد خبر : 343

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ زمان : ۲:۴۸

حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

چیدانه: وقتی هوای پاییز به پوست ما می‌خورد حسی طبیعی در ما ایجاد می‌شود كه بخواهیم خانه خود را تبدیل به فضایی دنج كنیم و با نوشیدنی‌های گرم، كوسن‌های نرم، و جریان نور شمع از پاییز لذت ببریم. ممكن است پاییز مقطعی از سال باشد كه شما بخواهید بیش‌تر به تفریح بپردازید. با انجام چند […]

چیدانه: وقتی هوای پاییز به پوست ما می‌خورد حسی طبیعی در ما ایجاد می‌شود كه بخواهیم خانه خود را تبدیل به فضایی دنج كنیم و با نوشیدنی‌های گرم، كوسن‌های نرم، و جریان نور شمع از پاییز لذت ببریم. ممكن است پاییز مقطعی از سال باشد كه شما بخواهید بیش‌تر به تفریح بپردازید.

با انجام چند خرید هوشمندانه، و اگر فرد ماهری در خرید وسایل دکوری هستید و انجام چند تغییر کوچک، شما می‌توانید خانه خود را جذاب‌تر و دنج‌تر كنید و البته پول زیادی هم خرج نكنید. از دیوارهایی كه روی آن تابلوهای هنری زیبا آویزان شده است گرفته تا استفاده از راه‌هایی خلاقانه در اضافه كردن رنگ به فضای خانه، در این مطلب ۱۲ راه را به شما معرفی می‌كنیم كه از طریق آن می‌توانید حس و حالی پاییزی به خانه خود بدهید.

۱٫ به بوفه خود جلوه تازه‌ای بدهید.

این بوفه زیبا بیش‌تر شبیه یك بوفه سفارشی است، اما در حقیقت از فروشگاه ایكیا خریداری شده است. برچسب‌هایی با طرح‌های یونانی تمام چیزی است كه شما برای تبدیل كردن یك بوفه ساده سفید رنگ به یك وسیله كه تبدیل به نقطه كانونی اتاق می‌شود نیاز دارید. همانطور كه در عكس می‌بینید با تغییر ظاهر، این بوفه تبدیل به نقطه كانونی اتاق شده است. به جای استفاده از برچسب‌ها، شما می‌توانید با استفاده از شابلونی كه دارای طرح‌های یونانی است و رنگ طلایی این طرح را روی بوفه خود نقاشی كنید.

 370972 267 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۲٫ با استفاده از چیزهایی كه از جمعه ‌بازار پیدا می‌كنید یك دیوار هنری زیبا در خانه خود ایجاد كنید.

جعبه‌هایی كه در آن‌ها كاغذهایی با طرح‌های معماری و طرح‌های گیاهی وجود دارد معمولا به راحتی در جمعه بازارها پیدا می‌شوند، طرح‌هایی كه بسیار زیبا و خاص هستند و قیمت بسیار ارزانی هم دارند.

تعدادی از این طرح‌ها را با ابعاد یكسان خریداری كنید، چهار، شش، یا هشت عدد مجموعه مناسبی بر روی دیوار ایجاد می‌كنند.اگر از رنگ قاب‌ها خوشتان نمی‌آید، با استفاده از اسپری‌های رنگ می‌توانید رنگ آن‌ها را به راحتی عوض كنید. در نهایت این قاب‌ها را با دقت و در یك چیدمان درست (مانند عكس بالا) بر روی یكی از دیوارهای خانه خود در فضای غذاخوری نصب كنید.

370973 566 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۳٫ تعداد اندكی اشیای سه‌بعدی را جمع‌آوری كرده و آن‌ها را به صورت تلفیقی روی یك دیوار نصب كنید.

این اشیا می‌توانند اشیای بدون قاب باشند كه وقتی روی دیوار قرار می‌گیرند جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌كنند. هم‌چنین می‌توانید یك تكه چوب را از نجاری بخرید و روی آن با رنگ سیاه (و حتی ماژیك سیاه) جمله مورد علاقه خود را بنویسید. البته ابتدا جمله مورد نظر را روی كاغذ بنویسید، سپس با مداد جمله مورد نظر را روی چوب نوشته و بعد با استفاده از رنگ یا ماژیك سیاه روی آن را پر كنید.

وسیله جالب دیگری که می توانید خودتان بسازید یک تیركمان است. دو چوب باریك را رنگ كنید و آن‌ها را با طناب یا نخ رنگی بپیچید. مقداری پَر به یكی از سرهای هر كدام از چوب‌ها بچسبانید و سپس آن‌ها را به صورت ضربدری (مانند عكس بالا) روی دیوار نصب كنید.

370974 602 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۴٫ بر روی میز پذیرایی خود زیرلیوانی‌های جدیدی اضافه كنید.

استفاده از یك دست زیرلیوانی یا زیر بشقابی جدید و بامزه، مانند زیرلیوانی‌های شماره‌‌دار كه در عكس بالا می‌بینید، راه بسیار ارزان قیمتی برای زیباتر كردن میز پذیرایی است. یا، اگر می‌توانید بافتنی ببافید، می‌توانید با استفاده از مهارت خود زیرلیوانی‌های بافته‌شده خلق كنید. با این كار از نخ‌ها و كامواهای باقی‌مانده از كارهای قبل خود نیز به خوبی استفاده می‌كنید.

370975 965 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۵٫ كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته دوم می‌فروشند را برای خرید كتاب‌های هنری زیر و رو كنید.

كتاب‌های هنری جدید قیمت بسیار زیادی دارند، اما كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته‌دوم می‌فروشند كلی كتاب هنری زیبا دارند كه می‌توانید آن‌ها را با قیمت اندكی خریداری كرده و در کتابخانه ای خلاقانه مانند عکس بالا به شیوه ای زیبا و جذاب به نمایش بگذارید.

370976 833 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۶٫ از یكی از دوستان عكاس خود بخواهید از شما یك عكس خانوادگی بگیرد و آن را روی طاقچه قرار دهید.

این‌كه نمی‌توانید یك عكس حرفه‌ای برای گرفتن یك عكس خانوادگی استخدام كنید، به این معنی نیست كه باید از خیر این كار بگذرید. یكی از دوستان عكاس خود را برای شام به خانه خود دعوت كنید و از او بخواهید كه یك عكس خانوادگی از شما بگیرد.

البته برای گرفتن این عكس بهتر است یك مكان بیرون از خانه، مانند یك پارك محلی یا حیاط خانه خود، را انتخاب كنید تا پس‌زمینه عكس شما زیبا باشد. هم چنین این كار را در ظهر انجام ندهید چراكه نور محیط اصلا مناسب عكاسی نیست.

370977 168 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۷٫ برخی از وسایل قدیمی را از گنجه خود دربیاورید و به نمایش بگذارید.

به طاقچه خانه خود حس و حالی شخصی و خانوادگی بدهید. تعدادی از عكس‌های قدیمی و وسایل قدیمی را از گنجه بیرون آورید و روی طاقچه بچینید. مركز این چیدمان را یك آینه قرار دهید و فاصله‌ها را با شمع‌دان و گلدان پر كنید.

370978 390 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۸٫ یكی از دیوارهای آشپزخانه را به رنگ تخته‌سیاه درآورید.

با وجود كابینت‌های بسیار زیاد، آشپزخانه معمولا فاقد دیواری خالی است و این مسئله می‌تواند دلیل خوبی برای انجام یك كار كوچك در آشپزخانه باشد. برای رنگ كردن قسمت كوچكی از دیوار فقط كافی است كوچك‌ترین قوطی رنگ تخته‌سیاه موجود در بازار را خریداری كنید. از این فضا برای نوشتن لیست خرید، برنامه‌های غذایی، و یا نوشتن جملاتی زیبا و الهام‌بخش استفاده كنید.

370979 772 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۹٫ با استفاده از شابلون طرح كف فضای خوردن صبحانه را تغییر دهید.

آیا باورتان می‌شود كه كفپوش‌هایی كه در عكس بالا می‌بینید با شابلون نقاشی شده‌اند؟ اگرچه كار با شابلون كمی سخت و قت‌گیر است، اما اگر برای این كار زمان بگذارید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت و قسمت نقاشی‌شده جلوه فوق‌العاده منحصربه‌فردی به خانه شما خواهد داد. برای این‌كه این كار راحت انجام شود قسمت كوچكی از خانه مانند كف فضای خوردن صبحانه را انتخاب كنید.

370980 522 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۱۰٫ چند گیاه خانگی جدید را وارد خانه خود كنید.

گیاهان تازه و سرزنده تغییر زیادی در فضای خانه ایجاد می‌كنند. این گیاهان اكسیژن وارد فضا كرده و به خانه شما زندگی، بافت، و فرمی مجسمه‌گون اضافه می‌كنند. همانطور كه در عكس بالا می‌بینید در این فضا از گیاهان مختلف در ابعاد و شكل‌های متفاوت استفاده شده است و فضا جلوه‌ای سرزنده و شاداب به خود گرفته است.

370981 424 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۱۱٫ اتاق خواب خود را به رنگی غنی دربیاورید.

خرید یك قوطی رنگ هزینه زیادی ندارد، اما تغییر رنگ دیوار اتاق خواب تاثیر فوق‌العاده زیادی در زندگی شما می‌گذارد. در این پاییز از یك رنگ خاكستری- آبی استفاده كرده و به اتاق خود ظاهری خاص و جذاب بدهید.

370982 694 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

۱۲٫ یك بالشت و پتوی پشمی روی نیمكت خانه خود قرار دهید.

در روزهای سرد پاییزی یك پتو و بالشت پشمی همه آن چیزی است كه شما به آن نیاز دارید. نوع خوب این نوع پتوها و بالشت‌ها قیمت چندانی ندارند و برای مدت زمان زیادی می‌توانید از آن‌ها استفاده كنید و البته هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتند. به یك عصر پاییزی فكر كنید كه از بیرون به خانه آمده‌اید و می‌توانید زیر پتو رفته و حسابی گرم شوید.

370983 770 حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید
ارسال دیدگاه