کد خبر : 523668

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ زمان : ۱۳:۰۰

حسن روشن: قلعه‌نویی شبانه از انزلی فرار می‌کند

صدای ایران : پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: قلعه‌نویی با آوردن چند باخت، شبانه از انزلی فرار می کند. حسن روشن در گفتگو با آنا در خصوص شرایط این فصل استقلال و شانس قهرمانی این تیم اظهار داشت: «اکثر بازیکنان جدیدی که به استقلال ملحق شدند را نمی‌شناسم به همین خاطر نمی توانم درباره شانس قهرمانی […]

صدای ایران : پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: قلعه‌نویی با آوردن چند باخت، شبانه از انزلی فرار می کند.
حسن روشن در گفتگو با آنا در خصوص شرایط این فصل استقلال و شانس قهرمانی این تیم اظهار داشت: «اکثر بازیکنان جدیدی که به استقلال ملحق شدند را نمی‌شناسم به همین خاطر نمی توانم درباره شانس قهرمانی تیم صحبت کنم ولی مصاحبه هایی که از سوی سرمربی تیم بیان شده را خواندم و زمانی که پشتیبانی هیات مدیره باشگاه را دیدم به موفقیت استقلال مشکوک شدم. مظلومی گفته همین که دربی را ببریم کافی است. این کوته‌فکری‌ها ساخته ذهنی‌ است که رسیدن به قهرمانی را حتی در رویاهای خودش هم نمی‌بیند.»
وی با کنایه به اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال افزود: «دوستان فراموش کرده‌اند که در باشگاه استقلال کار می‌کنند و تصورشان این است چون موقتی در استقلال می‌مانند پس باید همانند صافکاری‌های موقتی اتوبان امام علی عمل کنند. به همین خاطر است که وعده و وعیدهای موقتی می‌دهند. به نظرم بهتر است باشگاه استقلال تعطیل شود و مثل قدیم که کاظم اولیایی توپ و تور را در صندوق عقب ماشین خود قرار می داد و تیم را سر تمرین می برد، در تیم استقلال عمل شود. وقتی مدیریت در استقلال ثبات ندارد و باشگاه آکادمی قوی ندارد چه دلیلی دارد این همه هزینه صرف باشگاه استقلال شود.»
پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد:« مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گوید پشتیبانی مناسبی از بازیکنان پایه و آکادمی استقلال می‌کند اما در عمل شاهد این هستیم که این آکادمی هیچ خروجی ندارد و تیم استقلال بازیکنان مورد نیازش را از تیم های دیگر جذب می کند. اگر استقلال تیم‌های پایه قوی داشت امروز نیازی به صرف هزینه های بالا جهت جذب بازیکنان جدید نداشت و جوانان خود را وارد تیم بزرگسالان می کرد.»
وی یادآور شد: «سال گذشته امیر قلعه‌نویی تیم بسیار خوبی داشت و می گفت استقلال ۹۳ همانند استقلال ۸۳ شده است. وقتی من گفتم استقلال موفق نمی شود ناراحت شد و در جواب گفت که عده ای با انتقاد از استقلال به دنبال مطرح شدن هستند. قلعه نویی متوجه انتقاد دلسوزانه من نشد. من برای حرفم دلیل داشتم چرا که بازیکنانی که در استقلال ۹۳ بودند از تیم های دیگر جذب شده بودند اما استقلال ۸۳ متشکل از بازیکنانی بود که از خانواده استقلال بودند. دلیل دیگر عدم موفقیت استقلال در سال گذشته این بود که مدیران تیم به بازیکنان دروغ مالی گفتند. اگر به ۳۰ بازی استقلال در فصل گذشته لیگ برتر نگاه کنید ۲ بازی پیدا نمی‌کنید که استقلال با ۱۱ بازیکن ثابت به میدان رفته باشد چون می‌خواستند همه بازیکنان را راضی نگه دارند.»
روشن ادامه داد: «باشگاه‌هایی مانند سپاهان، نفت و فولاد می‌توانند بگویند ما آکادمی داریم. سال گذشته که به آکادمی باشگاه سپاهان رفتم اینقدر بازیکن نوجوان و جوان آماده دیدم که باعث شد به وضعیت استقلال بیش از گذشته حسرت بخورم. سپاهان به گونه ای پیشرفت کرده که از جذب امید ابراهیمی و یعقوب کریمی منصرف می شود و می گذارد آنها به استقلال بیایند. بازیکنان با ارزش تیم هم مثل جباری و منتظری به قطر می روند و در آنجا از فوتبال خداحافظی می کنند.»
وی که با نظر مهدی پاشازاده دیگر پیشکسوت استقلال در خصوص عدم موفقیت مظلومی در استقلال موافق است، بیان داشت: «استقلال و پرسپولیس حاشیه‌های زیادی در کنار خود دارند. وقتی که گفتم استقلال نیاز به مربی خارجی دارد دلیلم این بود که آمدن یک مربی غیرایرانی می‌تواند هواداران را چند هفته بیشتر کنترل کند و در زمان ایجاد شده وضعیت تیم را بهبود ببخشد. مثل شرایطی که الان پرسپولیس دارد. البته چون شرایط مدیریت باشگاه پرسپولیس از استقلال بدتر است برانکو در فرصت ایجاد شده هم نمی تواند سروسامانی به تیمش بدهد.»
روشن در پایان با اشاره به شرایط نه چندان خوب ملوان تصریح کرد: «ای کاش امیر قلعه نویی به توصیه پورحیدری و فتح الله زاده که از دوستانش هستند گوش می کرد و این فصل استراحت می‌کرد. با وضعیت بغرنجی که ملوان دارد او پس از دو یا سه باخت باید نصف شب از انزلی فرار کند چون هواداران ملوان صبر ندارند که یک مربی غیر بومی سرمربی تیم‌شان باشد و نتیجه هم نگیرد. قلعه نویی برای آنکه شب در ماشین نخوابد یا هر هفته خانه اش را در انزلی عوض نکند بهتر است تا دیر نشده از حضور در ملوان بدون صاحب منصرف شود.»
ارسال دیدگاه