کد خبر : 1480

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۰ زمان : ۵:۵۵

حسن روحانی از چه کامپیوتری استفاده می‌کند؟

استفاده از کامپیوتر تنها به قشر یا گروه خاصی محدود نمی‌شود و امروز اغلب افراد در زندگی روزمره خود از کامپیوتر استفاده می‌کنند. حال هر کسی بر اساس نیازش دست به خرید چنین دستگاهی می‌‌زند که خواه کامپیوتر رومیزی باشد و یا لپ‌تاپ و شاید هم All-in-one. رئیس جمهور کشورمان، حسن روحانی نیز به‌طور حتم […]

استفاده از کامپیوتر تنها به قشر یا گروه خاصی محدود نمی‌شود و امروز اغلب افراد در زندگی روزمره خود از کامپیوتر استفاده می‌کنند. حال هر کسی بر اساس نیازش دست به خرید چنین دستگاهی می‌‌زند که خواه کامپیوتر رومیزی باشد و یا لپ‌تاپ و شاید هم All-in-one.

president حسن روحانی از چه کامپیوتری استفاده می‌کند؟

رئیس جمهور کشورمان، حسن روحانی نیز به‌طور حتم می‌بایست برخی کار‌هایشان را چه شخصی و چه اداری به وسیله یک کامپیوتر انجام دهند. پس ما نیز کمی ماجرا را عمیق‌تر بررسی کردیم تا با سلیقه و دستگاه مورد استفاده رئیس جمهورمان بیشتر آشنا شویم.

ابتدا با کمک تصویری که از دفتر کار وی در اختیار داشتیم و کامپیوتر ایشان در آن عکس خودنمایی می‌کرد، این انگیزه در ما به وجود آمد. در نگاه اول می‌توان به این پی‌برد که کامپیوتر حسن روحانی در دفترکارش از نوع All-in-one است و با نگاهی نزدیک‌تر می‌توان به نام کمپانی سازنده آن یعنی msi نیز پی‌برد. در این خصوص شاید حسن روحانی بهتر اظهار نظر کنند اما شکل قاب و پایه‌های دستگاه ما را به سوی سری ۲۰۸۱ کمپانی msi سوق می‌دهد. این سری از ۵ کامپیوتر تشکیل شده است که مشخصات داخلی آن‌ها چندان تفاوتی با یکدیگر نمی‌کنند (به جز کارت گرافیک و پردازنده).

به احتمال زیاد کامپوتر حسن روحانی از ۸ گیگابایت حافظه رم، کارت گرافیک ۱ گیگابایتی و صفحه نمایش ۲۰ اینچی با دقت ۹۰۰ در ۱۶۰۰ پیکسل بهره می‌برد. همچنین ایشان قادر هستند تا اطلاعات مورد نیاز خود را در هارد یک ترابایتی دستگاه جای دهند. از دیگر مشخصات این دستگاه می‌توان به درایو نوری، وب کم، کارت خوان، wi-fi، پورت USB2.0 و پورت USB3.0 اشاره کرد. سیستم عامل پیش‌فرض این دستگاه نیز ویندوز ۷ است.

حدود قیمتی سری ۲۱۸۰ کمپانی msi مابین ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است که بر اساس مشخصات داخلی متغیر هستند.

آیا کامپیوتر شما نیز همانند کامپیوتر رئیس جمهور است؟ نظر شما در خصوص این دستگاه چیست؟

ارسال دیدگاه